Nemokamas pristatymas nuo 29€

Augintinių priežiūra šaltuoju sezonu: Kaip pasiruošti?

2023 m. spalio 12 d., ketvirtadienis
Daugelis naminių gyvūnėlių savininkų klaidingai mano, jog dėl to, kad jų augintiniai turi kailį, jie geriau nei žmonės gali ištverti šaltį. Tačiau mūsų keturkojai draugai, kaip ir mes, yra pripratę prie šiltų ir jaukių namų. Šaltas oras jiems gali būti taip pat sunkiai pakeliamas kaip ir žmonėms. Šiuo metų sezonu, nukritus oro temperatūrai, svarbu koreguoti savo augintinio priežiūrą, kad jam būtų šilta ir saugu.

Imuniteto stiprinimas

Prasidėjus šaltiems orams, nusilpsta imunitetas, kaip žmonių, taip ir gyvūnų. Kūnas tampa jautresnis infekcijoms ir peršalimui. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į bet kokius jūsų augintinio būklės pokyčius. Kosulys ar čiaudulys yra pirmieji gyvūnų peršalimo ir infekcinių ligų simptomai. Jei kosulį ir čiaudulį lydi išskyros iš nosies, mieguistumas ir atsisakymas valgyti, turite nedelsdami kreiptis į veterinarijos gydytoją. Nevertėtų pradėti savarankiško gydymo.
Jei norite, kad jūsų naminio gyvūnėlio organizmas būtų atsparus, labai svarbu tinkamai tuo pasirūpinti:
  • Nepamirškite vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie sustiprins jūsų augintinio imuninę sistemą, pasirūpins odos sveikata ir užkirs kelią lėtinių ligų paūmėjimams.
  • Taip pat, vienas iš pagrindinių stipraus imuniteto ir geros jūsų augintinio sveikatos garantų yra laiku atliekama ir reguliari vakcinacija.

Pasivaikščiojimai lauke

  • Prasidėjus didesniems šalčiams rekomenduoja persvarstyti vaikščiojimo režimą. Reikėtų gerokai sumažinti laiką praleidžiamą lauke, priklausomai nuo augintinio veislės, amžiaus ir sveikatos, nes ilgalaikis buvimas šaltyje gali labiau pakenkti nei būti naudingas. Kita vertus, jūs galite padidinti aktyvumą pasivaikščiojimo metu. Kuo daugiau gyvūnas juda, tuo greičiau vyksta medžiagų apykaita jo kūne ir tuo daugiau šilumos išsiskiria šildymui. Žaiskite su savo augintiniu, versdami jį aktyviai bėgioti ir vaikščioti.
  • Termometro stulpeliui nukritus žemiau nei dvidešimt laipsnių šalčio, nerekomenduojama vaikščioti ilgiau nei 5 - 7 minutes.
  • Po pasivaikščiojimo augintinis turi būti labai gerai išdžiovintas. Ant letenų ir kailio likęs vanduo, sniegas ar susidarę varvekliai kelia susirgimo riziką jūsų mylimam augintiniui.
  • Esant šaltam orui, nederėtų vaikštinėti prie vandens telkinių, juo labiau mesti į vandenį lazdą. Taip gyvūnas gali lengvai susirgti. Be to, šaltas vanduo gali sukelti spazmus, tokiu atveju augintiniui reikės padėti išlipti į krantą.

Pėdučių priežiūra

  • Žiemą gyvūnams neretai pasireiškia letenų pagalvėlių sudirgimas dėl druskos ir reagentų, kurie barstomi keliuose. Gali atsirasti patinimas, paraudimas, dermatitas ir opos. Profilaktikai prieš pasivaikščiojimą reikėtų patepti letenėles specialiu balzamu, o jei jau atsitiko taip, kad tokio neturite, galima pasitelkti ir paprastesnį būdą - patepti lašiniais ar vazelinu. Po pasivaikščiojimo būtina nuplauti letenas šiltu vandeniu, netgi kruopščiau nei vasarą, kad pašalintumėte reagentus. Priešingu atveju ant pėdučių gali susidaryti įtrūkimai ir opos.
  • Kitas būdas apsaugoti pėdutes yra specialūs batai. Vis dažniau žiemos metu galima pamatyti keturkojus su batais. Gal tai ir nėra įprasta stiliaus detalė gyvūnui, tačiau labai efektyvi letenėlių apsauga nuo šalčio ir kontakto su nešvarumais bei druskomis.

Drabužėliai augintiniui

Nors kai kuriems atrodo, kad tai yra įprasta šeimininko užgaida, tačiau iš tikrųjų daugeliui keturkojų veislių drabužiai yra būtinybė.
Drabužiai yra sukurti ne tik dėl grožio, jie taip pat atlieka ir naudingą funkciją. Drabužiai apsaugo gyvūnus nuo šalčio, vėjo, lietaus ir sniego.
Kad vaikštant vėsų rudenį ar šaltą žiemą keturkojis neperšaltų, jam reikia pasirinkti šiltus ir patogius drabužius, pasiūtus iš kokybiškos ir drėgmei atsparios medžiagos. Galima išsirinkti iš tikrai gausaus aprangos gyvūnams asortimento, skirtingo stiliaus, medžiagų ir paskirties. Renkantis labai svarbu atsižvelgti į gyvūno veislės ypatumus ir poreikius.

Kaip atpažinti, kad gyvūnui šalta?

Vaikščiodami atkreipkite dėmesį į savo augintinio elgesį, nes jis tikrai pasakys, jei šiuo metu jam nėra patogu būti lauke. Turėtumėte atkreipti dėmesį į tokius ženklus kaip:
  • Drebulys
  • Pasišiaušęs kailis
  • Kelia tai vieną, tai kitą leteną
  • Stoja ir nenori eiti toliau
  • Bando apsisukti ir greičiau grįžti namo

Patarimai

  • Prižiūrėkite mitybą. Žiemą pasikeičia gyvūnų aktyvumo lygis. Mityba turi būti koreguojama atsižvelgiant į tai, kiek laiko jūsų augintinis užsiima aktyvia veikla. Lauke gyvenantiems keturkojams suvartojamų kalorijų normą reikėtų didinti, kad jie gautų reikiamą kiekį energijos kūnui sušildyti. O namuose gyvenantys gyvūnėliai gali susidurti su kita problema – persivalgymu bei nutukimu. Dėl saulės trūkumo augintiniai tampa mažiau aktyvūs ir gali greitai priaugti papildomų kilogramų. Įsitikinkite, kad jūsų augintinis nepersivalgo.
  • Žiemą nepersistenkite su maudynėmis. Kailis gali prarasti apsaugines savybes. Drėgnas apatinis sluoksnis džiūsta labai ilgai ir pasižymi dideliu šilumos laidumu. Šaltą dieną gali užtekti ir trumpo pasivaikščiojimo su ne visai sausu kailiu, kad gyvūnas peršaltų. Kaip žinoma, vanduo sausina odą ir žiemą tai gali tapti rimta problema jūsų pūkuotam ir ūsuotam draugui. Maudynėms naudokite drėkinantį šampūną.
  • Maistas ir gėrimai turi būti kambario temperatūros arba šiek tiek šiltesni. Šaltas maistas gali sukelti peršalimą ir tracheitą.
  • Užtikrinkite šiltą vietelę miegui. Gyvūnų guolius ir loveles reikėtų patraukti toliau nuo įėjimo durų ar vietų, kuriose gali būti skersvėjis.
  • Žiemą ir šaltu oru niekada nedėkite augintiniui metalinio antsnukio. Šis neturėtų būti pagamintas iš metalinių dalių, nes jos gali sužaloti ir sukelti skausmą. Gaminį turi sudaryti odinės, audinio ir plastikinės dalys.
  • Žiemos metu nevertėtų kirpti ar skusti gyvūno kailio. Ilgesnis kailis suteiks daugiau šilumos ir komforto šaltuoju metų laiku.

Mano krepšelis