Nemokamas pristatymas nuo 29€

Guolio parinkimas pagal šuns veislę ir dydį

2023 m. rugsėjo 5 d., antradienis
Šunų guolis yra vienas iš svarbiausių kiekvieno šuns šeimininko pirkinių. Nepaprastai svarbu savo augintiniui parinkti tinkamą guolį, kadangi tai yra ta vieta, kurioje jūsų šuo miega ir ilsisi. Be abejo, čia jis turi jaustis saugus, juk tai - jo tvirtovė bei asmeninė erdvė poilsiui. Dėl to reikia užtikrinti, kad augintinis savo guolyje jaustųsi komfortiškai. Vertėtų atsižvelgti į medžiagas iš kurių šis pagamintas ir pasirinkti tinkamą pagal šuns dydį.
 

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Renkantis guolį šuniui, svarbu atsižvelgti į gyvūno dydį, amžių, sveikatos būklę ir elgesio ypatumus. Guoliai gali būti įvairiausių dydžių bei formų, jis turi būti pakankamai erdvus, kad šuo galėtų laisvai atsigulti ir apsisukti. Jei jūsų keturkojis mėgsta graužti ar žaisti intensyvius žaidimus - svarbu išsirinkti tokį guolį, kuris bus tvirtas ir iš kokybiškų bei patvarių medžiagų. Be to, guolis turėtų būti patogus ir pakankamai minkštas, kad ilsėtis ar miegoti jame augintiniui būtų tikras malonumas. Svarbu įvertinti specialiuosius šunelio poreikius, jei tokių yra, nes vyresniems ar sveikatos problemų turintiems šunims gali prireikti ortopedinio ar hipoalerginio guolio. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į vietą, kurioje jis miegos.
 

Kaip pasirinkti dydį?

Šuns guolio dydžio pasirinkimas yra esminis jūsų augintinio komfortui užtikrinti. Jūsų šuniui turi pavykti patogiai įsitaisyti išsitiesus. Pirmiausia, pamatuokite savo šunį nuo snukio iki uodegos galiuko ir nuo viršugalvio iki letenų pabaigos - tai leis jums sužinoti kiek vietos jis užims, kai tiesiog atsipalaiduos savo guolyje. Prie gautų išmatavimų pridėkite po kelis papildomus centimetrus. Taip jūs lengvai išsirinksite tinkamo dydžio guolį. Taip pat svarbu atsižvelgti į šuns svorį, kad guolis būtų pakankamai tvirtas. Tiek per mažas, tiek per didelis guolis nebus tinkamas jūsų augintiniui. Mažas šuniukas dideliame guolyje nesijaus saugus, o didelis šuo pernelyg mažame - negalės patogiai įsitaisyti.
Kur pastatyti guolį?
Šuns guolis turėtų būti pastatytas saugioje vietoje, kurios nesiekia tiesioginiai saulės spinduliai.  Vietoje, kurioje bus guolis, neturi būti per šalta, per karšta, ar per drėgna. Reikia vengti karščio ir šalčio šaltinių, tokių kaip radiatoriai, židiniai, šildytuvai, kondicionieriai ar šaldytuvai. Taip pat augintinio poilsio vieta neturėtų būti per daug arti garso šaltinių, nes staigus netikėtas garsas gali jį išgąsdinti ir sudrumsti ramybę. Norint išvengti papildomo streso savo šuniui, aplinka, kurioje bus guolis, turi būti rami.
Taip pat jei jūsų šuo mėgsta būti arti savo šeimininkų, guolis turėtų būti pastatytas ten, kur jis galės stebėti aplinką ir namiškius. Tuo pačiu metu guolis turėtų būti atokiau nuo vietos,kur vyksta intensyviausias judėjimas, nes tam, kad jūsų keturkojis draugas galėtų pailsėti, jam reikia ramybės.
Kokio tipo guolį pasirinkti?
  • Guoliai su šonais - tokio tipo guoliai bus itin patogūs šunims, kurie mėgsta miegoti į ką nors atsirėmę ar padėti ant kažko galvą. O šonai suteiks saugumo ir jaukumo jausmą.
  • Guoliai be šonų - tai pagalvės tipo guolis, ant kurio šuo galės pilnai ir patogiai išsitiesti. Toks pasirinkimas labiau tinkamas auginantiems didelių veislių šunis.
  • Guolis namelis - tokiame guolyje keturkojis galės jaustis itin saugiai. Pastarasis yra skirtas stresą bei nerimą patiriantiems šunims.
  • Ortopediniai - atitinkantys specialius poreikius, tinka senyvo amžiaus ar judėjimo sutrikimų turintiems šunims, kurie kenčia skausmus. Išskirtinį komfortą šiems guoliams suteikia tai, kad dažniausiai jie būna minkštesni ir storesni.
  • Antialerginiai - pagaminti iš specialių, hipoalerginių medžiagų, kurios nesukelia alergijos.
  • Guoliai tinkami naudoti lauke - atsparūs nepalankioms oro sąlygoms, šie yra skirti šunims, daugiau laiko praleidžiantiems lauke.

Guolio priežiūra -  valymas ir plovimas

 
Kadangi guolis yra vieta, kurioje šuo praleis tikrai nemažai laiko, akivaizdu, jog su laiku jis nebebus toks švarus. Nešvarus paviršius suteikia palankias sąlygas daugintis bakterijoms, kurios gali sukelti įvairias odos infekcijas ar kitas sveikatos problemas. Taigi, norėdami to išvengti, turite reguliariai valyti bei plauti guolį nuo susikaupusių nešvarumų ir plaukų, geriausia, jei tai darysite bent kartą per mėnesį. Tai ne tik padės išlaikyti švarą, bet ir pratęs guolio tarnavimo laiką. Tinkama gulio priežiūra yra nepaprasta svarbi tiek augintinio sveikatai tiek komfortui užtikrinti.

Na, o tam, kad šis procesas nesukeltų didelių nepatogumų, svarbu pasirinkti tokį guolį, kūrį būtų lengva ir patogu plauti bei valyti. Rinkitės tokį guolį, kurį galima skalbti arba tokį, kuris turi nuimamą užvalkalą. Valymui rekomenduojama naudoti nekenksmingus valiklius, kurie nesukeltų alergijos jūsų augintiniui.  
Kaip įpratinti šunį miegoti guolyje?

Norėdami įpratinti savo keturkojį miegoti guolyje, visų pirma turite apsišarvuoti kantrybe, nes jūsų augintinis nebūtinai šoks vidun vos tik jį pamatęs. Šuo turi susipažinti su naujai atsiradusiu daiktu, turi suprasti, kad tai tik jam skirta vieta, kurioje galės ir ilsėtis ir žaisti. Kad pagreitinti susipažinimo procesą, į guoliuką galite įdėti jau pažįstamų augintiniui žaislų ar jo mėgiamą pleduką. Jokiu būdų neverskite šuns eiti į guolį, nes prievarta sukels tik neigiamas emocijas. Norint paskatinti šunį greičiau priprasti prie naujo guolio, naudokite skanukus. Susipažinimas turi būti malonus ir sukelti tik teigiamas emocijas.

Mano krepšelis