Nemokamas pristatymas nuo 29€

Ką daryti, kad šuo nesišlapintų namuose?

2024 m. kovo 5 d., antradienis
Šunų šlapinimasis namuose gali būti tikras iššūkis, su kuriuo susiduria nemažai šeimininkų, tačiau yra daugybė veiksmingų būdų, kaip šį elgesį kontroliuoti ar netgi jo išvengti. Išmokti, kaip užkirsti kelią šuniuko šlapinimuisi namuose ir pripratinti jį tai daryti lauke, yra be galo svarbu, siekiant išsaugoti švarą ir tvarką namuose.

Kaip atpratinti šunį šlapintis namuose?

Kaip spręsti šuns šlapinimosi problemą namuose, priklausys nuo esamos priežasties, tačiau labai svarbu atsiminti vieną dalyką: rėkimas ar bausmės tikrai nepadės. O fiziškai drausmindami savo šunį galite sugadinti santykius su juo, prarasti pasitikėjimą ir traumuoti jo psichiką.

Rūpinkitės šuns sveikata

Į bet kokį staigų jūsų augintinio elgesio pasikeitimą reikėtų atkreipti dėmesį. Juk šuo negali pasakyti, kad jaučiasi prastai, todėl dažniausiai bandys jus įspėti savo elgesiu. Todėl pastebėjus neįprastą gyvūno elgesį reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją. Jei jūsų keturkojis išties šlapinasi namose dėl sveikatos problemų, tuomet gydymas turėtų tai sutvarkyti.

Ieškokite priežasties

Jei veterinarijos gydytojas nustato, kad jūsų šuo yra sveikas, turite atsižvelgti į kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos šiai problemai. Galbūt jūsų šuns gyvenime įvyko reikšmingų pokyčių? Pagalvokite, kas galėjo paveikti jūsų šunį ir paskatinti tokį elgesį. To priežastis gali būti vienatvės baimė, stiprus nepažįstamas triukšmas, nauji šeimos nariai ir netgi nauji daiktai namuose.

Sukurkite pasivaikščiojimų rutiną

Išveskite šuniuką į lauką bent du kartus per dieną. Eikite į netoliese esančius parkus arba zonas, kuriose yra daug žalumos. Geriausias laikas pasivaikščiojimams yra ryte, prieš išvykstant į darbą ir vakare. Taip augintinis įpras leisti laiką su šeimininku, o tuštinimosi poreikius bandys priderinti prie režimo. Šunys jaučiasi ramesni, kai žino kada gaus valgyti bei kada eis į lauką.

Dresuokite savo augintinį

Nebūtina vesti šuns į drresavimo mokyklą - puikiai galite susitvarkyti ir savarankiškai. Žinoma, reikės daug kantrybės ir užsispyrimo. Šunų dresūros tema galite rasti pakankamai daug literatūros, kuri padės išmokti jums įvairių dresūros metodų. Skanėstai šunims gali būti puiki mokymų priemonė.

Atidžiai stebėkite savo augintinį

Įprastai šunys rodo tam tikrus ženklus, kuomet nori į tualetą. Stebėkite šiuos signalus ir pasistenkite įsikišti laiku. Šuo, ieškantis vietos atlikti reikaliuką, elgiasi neramiai, suka ratus, viską uostinėja ir netgi gali pradėti inkšti. Taip pat, akivaizdu, kad šuo nori į lauką jei jis ima braižyti duris ar šokinėti ir kviesti prie jų šeimininką. Neignoruokite šių savo šuns siunčiamų signalų ir, jei jums pavyks laiku išvesti jį į lauką atlikti reikalų, būtinai pagirkite ir apdovanokite jį už šį puikų elgesį. Be jokios abejonės, geriausias apdovanojimas šuniui yra skanus maistas. Tai gali būti jo mėgstami konservai ar skanukai.

Kruopštus valymas

Šunys linkę šlapintis toje pačioje vietoje. O atpažįsta pastarąją iš kvapo. Todėl labai svarbu kas kartą kruopščiai išvalyti tą vietą, kurioje šuo atliko reikalą, kad neliktų kvapų galinčių privilioti jūsų šuniuką vėl šlapintis. Įsigykite specialią priemonę šlapimui valyti – tokie valikliai efektyviai pašalina specifinius kvapus.

Pagrindinės taisyklės

Niekada nerėkite ant savo augintinio nusikaltimo metu arba po jo. Taip pat nemuškite savo šuniuko. Šuo gali išsigąsti ir šlapinimosi procesas jam bus susijęs su baime. O bausti jau po fakto tuo labiau nėra prasmės, nes augintinis tiesiog nesupras, kodėl yra baudžiamas. Taigi, jei norite išmokyti šunį eiti į tualetą lauke, turite vesti jį į lauką reguliariai, tuo pačiu metu. Jei vieną dieną išvedėte šunį, o kitą tingėjote ar negalėjote, o po to ateisite ir išbarsite augintinį, jis tikrai nesupras, ko iš jo reikalaujate.
 
Kai norite atpratinti augintinį nuo tam tikro veiksmo, pavyzdžiui, kramtyti baldus, šokinėti ant svečių, loti naktimis ar šlapintis namuose, teisingiausia strategija yra ne draudimai ir bausmės, o mokymas bei skatinimas elgtis teisingai. Jei nepateiksite gyvūnui alternatyvaus elgesio modelio, o tiesiog bausite jį, ims kauptis įtampa, gali kilti stresas ir šuo pradės ieškoti kitų būdų nusiraminti. Štai kodėl gėdinti, barti ir bausti, jei namuose aptikote balutę, yra neveiksminga. Daug produktyviau pagauti momentą, kai šuo ruošiasi atlikti reikalą (arba kai jis jau pradėjo tai daryti) ir bandyti sustabdyti šį procesą: kviesti arba paimti ir išnešti šuniuką į lauką. Galite bandyti atitraukti jo dėmesį skanėstu ar žvangančiu žaisliuku. Dažnai daugelis šunų sustoja ir tęsia reikalą jau lauke ant žemės ar žolės.
 
Suformuokite įprotį. Kasdien, vos tik atsikėlus ryte, ar iš karto po valgio išveskite šunį pasivaikščioti. Taip suformuosite įprotį ir keturkojis žinos kada vėl eis į lauką. Kai jūsų augintinis išeina į lauką ir atlieka reikalus, turite jį pagirti ir duoti skanėstą. Žinoma, įpročio suformuoti po vieno dar dviejų kartų tikrai nepavyks – tai turi būti kasdienė veiksmų seka.

Ką daryti, jei šuo atsisako šlapintis lauke?

Šuo atsisako šlapintis lauke, o vos tik grįžęs į namus palieka balutę? Tokiu atveju galite išbandyti keletą veiksmingų būdų. Einant į lauką pasiimkite vandens. Kai šuo pakankamai išsilakstys - jis norės gerti. Įpilkite vandens į jo dubenį ir leiskite atsigerti. Pilna šlapimo pūslė privers jį atlikti reikaliuką lauke. Žaiskite su šunimi. Kuo daugiau šuo lakstys ir linksminsis, tuo greičiau jis norės eiti į tualetą. Sugalvokite intensyvių žaidimų, kad jūsų šuo kuo daugiau judėtų. Taip šuo užsimanys ne tik šlapintis bet ir išsituštinti. Po to būtinai pagirkite savo augintinį, galite palepinti jį skanėstais šunims. Taip pat galite pailginti pasivaikščiojimo laiką. Šuo negalės ilgai ištverti, kai yra visos galimybės nueiti į tualetą. Todėl vedžiokite šunį ilgiau, kol jis pasiduos ir atliks tai ką reikia lauke.

Naudingi patarimai

  • Reguliariai tikrinkite savo augintinio sveikatą veterinarijos klinikoje.

  • Apdovanokite augintinį savo pagyrimais ir skanėstais šunims kiekvieną kartą, kai jis eina į tualetą lauke. Vėliau pagyrimų gali būti mažiau, tačiau pradiniame etape labai svarbu stiprinti gerus įpročius. Kokybiškų skanėstų šunims galite įsigyti Mumbo gyvūnų prekių parduotuvėje.

  • Leiskite savo augintiniui uostyti vietas, kur teritoriją pasižymėjo kiti šunys.

  • Mažą šuniuką pasivaikščioti išveskite dažniau, ypač po miego, valgio ar aktyvių žaidimų.

  • Sudarykite konkretų pasivaikščiojimų režimą.

  • Išmokite atpažinti savo augintinio norą eiti į tualetą (ieško atokesnės vietos, stovi prie durų, inkščia ir pan.). Vos tik pamatę tokį keturkojo elgesį - nedelsiant išveskite jį į lauką.

  • Leiskite šuniui subręsti. Tai labai svarbus dalykas, apie kurį daugelis pamiršta. Turi atsirasti fiziologinis gebėjimas kentėti ir sulaikyti norą šlapintis.

Mano krepšelis