Nemokamas pristatymas nuo 29€

Kačių sloga

2024 m. spalio 14 d., pirmadienis
Kačių gripas yra rimta kačių liga, kurią reikia kuo greičiau gydyti. Tuo metu verta palaikyti gyvūno imunitetą atitinkamais preparatais ir pasirūpinti jo subalansuotu maistu, duodant jam geros kokybės maisto. Kaip elgtis su katės sloga? Kaip atrodo gydymas ir kaip palaikyti jo imuninę sistemą?

Ar katėms būna sloga?

Pasirodo, ne tik žmonės kenčia nuo viršutinių kvėpavimo takų infekcijų. Katėms taip pat pasitaiko sloga. Tačiau katės gripas kelia daug didesnę grėsmę jos sveikatai ir net gyvybei, jei laiku nesureaguojame ir nesiimame tinkamo gydymo.
Katės sloga atsiranda dėl sveikos katės kontakto su sergančiu kačių populiacijos atstovu arba užkrėsta aplinka. Tuomet galima užsikrėsti vienu iš dviejų virusų: I tipo herpeso virusu arba kačių kalicivirusu.

Kačių gripo simptomai pirmiausia yra čiaudulys, išskyros iš vienos ar abiejų šnervių, ašarojančios akys, keratitas, putų ištekėjimas iš burnos, katės burnos išopėjimas, nenoras ėsti, svorio kritimas, silpnumas ir apatija.

Gelbstintį gydymą katės slogos atveju reikia pradėti kuo greičiau, nes per vėlai arba netinkamai pradėtas gydymas gali sukelti komplikacijų ir pavojingų kačiuko sveikatai pasekmių, pavyzdžiui, kosulį, regėjimo praradimą, chlamidiozę ir kitas antrines bakterines infekcijas.

Kaip kovoti su kačių sloga?

Ką daryti, kai katėms bėga nosis? Saugiausia būtų kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją ir nuvykti į jo kabinetą arba užsisakyti vizitą į namus. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos. Galbūt vaistai, kurie veiksmingiausiai padės gydyti katės slogą, pasirodys esantys priešuždegiminiai. Akių lašai taip pat dažnai lašinami į nosį, nes infekcijos metu iš jų išteka sekreto. Be to, savo augintiniams verta duoti imunitetą stiprinančių preparatų, pavyzdžiui, kačių vitaminų, apie kuriuos išsamiau kalbėsime šiek tiek toliau.

Jei infekcija užsitęsia, simptomai yra sunkūs arba minėtas katės slogos gydymas yra nesėkmingas, veterinarijos gydytojas paprastai skiria gydymą antibiotikais. Antibiotikas pagal kultūrą atitinka infekciją sukėlusią bakteriją. Kai ligos eigoje karščiuojama, papildomai naudojami antipiretikai.

Sunkiais atvejais, kai katė nenori ėsti ar gerti skysčių, gali tekti jai lašinti lašelines. Sergančiam gyvūnui reikia suteikti ramybę ir galimybę gulėti nuošalioje, ramioje vietoje. Verta pažymėti, kad naminės priemonės nuo katės slogos neduoda laukiamų rezultatų. Priešingai, jos gali lemti ligos simptomų paūmėjimą.

Maisto papildai kačių imunitetui stiprinti

Daugelio veterinarijos gydytojų nuomone, jau ligos metu verta stiprinti savo augintinio imuninę sistemą duodant jam imuniteto preparatų. Tokių produktų katėms ir kitiems naminiams gyvūnams netrūksta internetinėje parduotuvėje Mumbo.lt.
Vienas iš tokių produktų yra „Dolfos Immunodol Cat“ - papildomas maistas tablečių pavidalu, skirtas katės imunitetui stiprinti. Preparatas stimuliuoja katės imuninę sistemą, palaikydamas ląstelių, atsakingų už svetimų mikrobų šalinimą, aktyvumo didėjimą.

Kitas rekomenduojamas produktas yra „Vetexpert Vetomune“, kuris palaiko mūsų augintinių imuninės sistemos stimuliavimą dviem kryptimis. Priemonė ne tik padeda stiprinti augintinio imuninę sistemą, bet ir stimuliuoja imunitetą, perduodamą palikuonims.

Augintinių imuninę sistemą palaikantys maisto papildai taip pat turėtų būti skiriami profilaktiškai, kai dar nespėjo išsivystyti jokia liga. Ypatingą dėmesį į tai turėtume atkreipti ankstyvą pavasarį, rudenį ir žiemą, taip pat tuo atveju, kai turi kačiukų, vyresnio amžiaus katės, nėščios ir žindančios katės, patinai po kastracijos arba reprodukcijos metu.

Preparatai kačių akims

Kadangi kačių gripo metu akys ašaroja, išteka ir net pūliuoja, gali prireikti skirti preparatų šiems simptomams malšinti, tai gali būti akių išskyrų valikliai, kurių pagalba galite veiksmingai pašalinti ašaras, kitus nutekėjimus ir pūlius nuo augintinio akių ir snukučio. Tokių priemonių sudėtyje yra dezinfekuojamųjų ir priešuždegiminių medžiagų.

Katėms taip pat rekomenduojame akių ir vokų ploviklį. Tai veterinarinė dermokosmetika, kuri malšina junginės sudirginimo požymius, drėkina akis ir vokus bei padeda pašalinti nešvarumus iš junginės maišelio.

Kačių maistas imuniteto stiprinimui

Maistas nuo slogos kenčiančiai katei turėtų būti skystas ar pusiau skystas. Maistas turėtų būti patiekiamas kambario temperatūros,  dubenėlis iš kurio ėda augintinis, turi būti švarus.

Rinkitės visavertį šlapią kačių ėdalą imuninės sistemos palaikymui. Gabalėlių dydis ir konsistencija yra puikiai pritaikyti kačių žandikauliams. Toks maistas padeda palaikyti kačių sveikatą ir užtikrinti naturalią organizmo apsaugą. Lengva kramtyti, maži gabaliukai padaže.

Mano krepšelis