Nemokamas pristatymas nuo 29€

Kaip išrinkti tinkamus drabužius šunims?

2023 m. balandžio 24 d., pirmadienis
Atšalus orams daugelis žmonių ima ieškoti papildomų drabužėlių ir savo augintiniams. Be abejo, vasarą viskas yra gerokai lengviau. Neretai tenka rūpintis tuo, kaip papildomai atvėsinti keturkojį, o ne užkrauti jį dar vienu papildomu sluoksniu. Kita vertus, bėdos prasideda būtent rudens ar žiemos metu, kai lauke vis dažniau pasirodo lietus, o galiausiai ir sniegas. Dalis šunų turi pakankamai storą kailio sluoksnį, kuris gali juos apsaugoti nuo negandų. Kita vertus, kai kurie augintiniai ima drebėti, nebenori eiti į lauką, vis dažniau serga, o jų kailis praranda buvusį žvilgesį. Visi šie aspektai rodo, kad Jūsų keturkojui tikrai reikės papildomos pagalbos, norint sušilti. Tad, kaip išrinkti tinkamus drabužius šunims?

Drabužių rūšys

Drabužiai šunims gali būti skirstomi į kelias pagrindines rūšis. Pirmiausiai – tai apdarai, saugantys nuo lietaus. Dažniausiai tokie drabužiai yra gaminami iš specialios, neperšlampančios medžiagos. Juos galima dėvėti ir vienus, tačiau neretai šie yra velkami ant megztuko, kuris suteikia papildomą sluoksnį, padedantį sušilti. Apdarai nuo lietaus saugo augintinio kailiuką, be to, pagelbėja keturkojui nesušalti. Dar viena drabužių rūšis – tai anksčiau jau paminėti megztiniai. Kokybiškas megztinis turėtų idealiai priglusti prie augintinio kūno ir apsaugoti jį rudens ar pavasario metu, kai lauke vyrauja gerokai vėsesni orai. Paskutinė kategorija – tai striukės ir paltai, dažniausiai perkami žiemomis. Pastarieji turi kuo geriau apsaugoti keturkojį nuo šalčio. Taipogi, puiku, jeigu šie yra atsparūs ir vandeniui.

Rūbai šuniukams – kaip išsirinkti?

Ieškant tinkamų drabužėlių, svarbu atsižvelgti į kelis esminius aspektus. Be jokios abejonės, pirmiausiai – tai gerai parinktas dydis. Megztinis, paltukas ar kiti apdarai neturėtų spausti bei veržti. Kita vertus, svarbu, kad šie kuo geriau priglustų prie kūno, atitiktų keturkojo ilgį. Taipogi, dažnas žmogus pamiršta atsižvelgti į angą petnešoms, antkakliui ir pavadėliui. Tinkamas drabužis gali priklausyti nuo to, kurioje vietoje bus palikta skylutė prisegimui. Juk kiekvienas augintinis yra ganėtinai skirtingo ilgio, be to, dėvi įvairius pasivaikščiojimų priedus. Į ką dar svarbu atsižvelgti? Geriausia, jog drabužis būtų kuo lengviau aprengiamas. Labai didelė šunų dalis nemėgsta įvairių apdarų bei jiems priešinasi. Taigi, sudėtingai uždedamas ar segamas rūbas sukels papildomų bėdų tiek augintiniui, tiek šeimininkui.

Ar kiekvienam šuniui reikia drabužių?

Drabužių reikia tikrai ne kiekvienam šuniui. Dalis jų turi ganėtinai didelį kailio sluoksnį, kuris gali sušildyti net žvarbiausiomis dienomis. Be to, kai kurie iš prigimties yra atsparesni aplinkos dirgikliams. Visgi, kitiems šuneliams greičiausiai reikės papildomos pagalbos, norint apsisaugoti nuo šalčio bei lietaus. Tačiau, čia ir vėl reikėtų atsižvelgti į individualią situaciją – galbūt augintinis jaučia diskomfortą tik žiemos metu. Tokiu atveju, šiam gali neprireikti megztinių ar lietpalčių, o pakaks tik paltuko. Be abejo, dažniau šąla mažesnių veislių šuneliai, tačiau būna ir išimčių. Taigi, stebėkite konkrečiai savo augintinį bei atsižvelkite į jo elgesį, kailiuką ir kitus aspektus.


Visgi, derėtų nepamiršti, kad papildomi drabužiai šunims nėra natūralūs, todėl pradžioje augintiniai gali priešintis ir nenorėti jų dėvėti. Be abejo, jeigu pastarieji nėra reikalingi, galbūt ne visada verta kovoti su keturkoju dėl šių apsirengimo. Kita vertus, šeimininkai visuomet žino geriau – tad, jei šunelis dreba, vis dažniau serga, nenori eiti į lauką ir panašiai, verčiau pamažu pratinkite jį prie papildomo apdarų sluoksnio. Be to, kartais prireikia apsvarstyti net ir batukų įsigijimą.

Mano krepšelis