Nemokamas pristatymas nuo 29€

Kaip ištraukti erkę šuniui?

2024 m. rugpjūčio 1 d., ketvirtadienis
Jei jūsų šuo daug laiko praleidžia lauke, erkių tikrinimas turėtų būti jūsų kasdienės rutinos dalis. Šių klastingų parazitų galima rasti visur, kur yra žolės ir krūmų, netgi mieste. Tad grįžus po pasivaikščiojimo lėtai braukite pirštais per visą šuns kūną. Jei jaučiate gumbą ar patinimą, patikrinkite, ar ten neįsisuko erkė. Patikrinkite tarp pirštų, aplink pėdas, ausų vidų ir aplink snukį, smakrą bei kaklą.
Nepaisant to, kad erkė gali pati pasišalinti nuo šuns po to, kai pakankamai prisisiurbia, šis procesas dažniausiai užtrunka kelias dienas, o per tą laiką ji gali užkrėsti augintinį pavojingomis ligomis. Kuo ilgiau erkė bus ant šuns kūno, tuo didesnė rizika. Štai kodėl svarbu kasdien tikrinti savo augintinį ir ištraukti erkę vos tik ją pastebėjus.

Kaip ištraukti erkę?

Paruoškite reikalingas priemones

Pirmas dalykas, kurio jums reikia norint pradėti erkės šalinimo procesą, yra erkių šalinimo įrankis, kuris yra specialiai sukurtas padėti saugiai pašalinti parazitą. Tačiau jei neturite specialaus erkių traukiklio, galite nuvesti savo šunį pas veterinarą arba bandykite ištraukti erkę savarankiškai naudojant kitus įrankius, pavyzdžiui, pincetą. Taip pat reikia pasiruošti vienkartines pirštines, kad apsaugotumėte savo rankas erkės šalinimo proceso metu. To reikia todėl, kad erkės perneša ligas, o kai kurios iš jų gali būti pavojingos jums ir jūsų šeimai. Tad erkės šalinimo procedūra turi būti maksimaliai saugi.

Erkę traukite tik tuomet, kai jūsų šuo yra ramus ir atsipalaidavęs

Pabandykite pašalinti erkę tik tada, kai jūsų šuo yra ramus. Palaukite, kol jūsų augintinis nusiramins, kad galėtumėte gerai suimti erkę ir ją ištraukti. Jei bandysite ją greitai išrauti, rizikuojate, kad dalis erkės liks šuns odoje, o tai gali padidinti infekcijos riziką. Taigi, jei jūsų šuo stovės vietoje, erkę bus lengviau pašalinti nepažeistą. Kaulas ar skanėstas gali padėti užimti jūsų augintinį, kol pašalinsite erkę.

Erkė turi būti matoma

Atverkite šuns kailį aplink erkę ir laikykite jį viena ranka, palikdami laisvą ranką parazitui pašalinti. Neskubėkite jei erkė jau įsisiurbė jūsų šuniui, ji liks vietoje ir greičiausiai nejudės, kol bandysite ją ištraukti.

Traukite erkę naudojant pincetą ar specialų erkių traukiklį

Erkių šalinimo įrankis turi specialią formą, leidžiančią apimti parazito kūną kuo arčiau odos ir ištraukti jį vienu ypu nesutraiškant. Specialų erkių traukiklį galite įsigyti internetinėje naminių gyvunėlių prekių parduotuvėje Mumbo. Tačiau jei šalinimui naudojate paprastą pincetą, būkite itin atsargūs, nes su pincetu galite sutraiškyti erkę ar dalį jos palikti šuns odoje. Norint ištraukti erkę suimkite ją, kuo arčiau odos, o tuomet švelniai traukdami įrankį nuo odos, sukite erkę ratu, kad ji lengviau pasišalintų.

Dezinfekuokite erkės įkandimo vietą

Pažeistą vietą švelniai dezinfekuokite naminiams gyvūnėliams saugiu antiseptiku.

Išmeskite erkę

Įdėkite erkę į sandarų maišelį, užpilkite alkoholiu ar sudeginkite ją, tačiau jokiu būdu netraiškykite. O tuomet išmeskite. Įrankį, kuriuo traukėte erkę , dezinfekuokite ir padėkite į saugią vietą, kad galėtumėte naudoti ateityje. Išmeskite vienkartines pirštines ir kruopščiai nusiplaukite rankas.

Kaip apsaugoti šunį nuo erkių?

Norint išvengti erkių platinamų infekcijų, reikia pradėti naudoti antiparazitines priemones šunims dar prieš prasidedant erkių aktyvumo sezonui. O siekiant maksimalaus veiksmingumo, kai kuriuos produktus galima derinti tarpusavyje, tačiau tokiu atveju turėtumėte pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Foresto antkaklis - efektyvi apsauga nuo erkių bei kitų parazitų

Šis antkaklis atbaido daugumą parazitų dar jiems neįkandus, o jei erkė jau spėjo įsisiurbti, ji mirs, dėka veikliųjų medžiagų esančių ant antkaklio poveikio. Nepertraukiamai nešiojant antkaklį efektas išlieka 8 mėnesius, o tai labai patogu, nes nereikia atnaujinti apsaugos viso erkių aktyvumo sezono metu. Antkaklio veikimo principas – jame yra medžiagų, kurios atbaido ir naikina erkes, blusas ir utėles. Šios medžiagos pasiskirsto visame gyvūno kūno paviršiuje, apgaubia kailį ir odos paviršių.
 
Be to, Foresto antkaklį labai patogu naudoti. Jūs tiesiog uždedate jį ant savo augintinio kaklo ir jis pradeda veikti. Antkaklis netrukdo gyvūnui judėti ir nekelia diskomforto. Jis taip pat yra atsparus vandeniui, todėl galite maudyti savo augintinį nenuėmę antkaklio. Jis taip pat yra bekvapis, o tai ypač svarbu jautrią uoslę turintiems šeimininkams. Svarbu pritaikyti antkaklį pagal savo augintinio kaklo dydį, o likusią dalį tereikia nupjauti. Tarp apykaklės ir augintinio kaklo turi būti 1-1,5 cm laisvo ploto, tačiau antkaklis neturi kabėti.

Kur šuo (ir žmogus) gali susidurti su erkėmis?

Aukšta žolė ar tankūs krūmai yra ideali aplinka, kur pavojingi parazitai gali laukti grobio. Todėl išeidami į lauką nepamirškite apsaugoti savo augintinio naudojant specialias antiparazitines priemones šunims ir apsisaugoti patys. Uždari ir šviesūs drabužiai bei kepurė miške – tai, ko nereikėtų pamiršti. Taip pat yra profilaktinių priemonių žmonėms, kurie tepami ant drabužių. Tačiau net jei jas naudojate, nepamirškite apžiūrėti savo kūno po pasivaikščiojimo, kad laiku pašalintumėte erkę. Boreliozė pavojinga ne tik šunims, bet ir žmonėms. O tam tikrose vietovėse yra rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu.

Kokias ligas perneša erkės?

Babeziozė

Babezijos – tai mikroskopiniai organizmai, kurie prasiskverbia į erkės kūną ir ten dauginasi. Užkrėstai erkei įkandus šuniui, babezijos gali patekti į šuns kraują ir sukelti ligą. Pirmieji nerimą keliantys simptomai yra letargija, staigus fizinio aktyvumo sumažėjimas, kūno temperatūros pakilimas iki 41,0–41,5 °C, stiprus troškulys. Labai būdinga rausva arba ruda šlapimo spalva ir kraujo buvimas išmatose. Tokiais atvejais reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją. Babeziozė yra rimta liga, gyvūną gali prireikti hospitalizuoti ir perpilti kraują. Gydymo sėkmė labai priklauso nuo to, kaip greitai jis pradedamas. Taip pat yra lengvų šios ligos formų, kurių simptomai gali apsiriboti trumpalaike apetito stoka. Bet kokiu atveju, bendra rekomendacija yra tokia: jei ant šuns kūno buvo rasta erkė (pašalinta ar tiesiog iššukuota po pasivaikščiojimo), būtina keletą dienų atidžiai stebėti gyvūną. Dėl bet kokių būdingų ar nebūdingų simptomų kreipkitės į kliniką dėl diagnozės.

Boreliozė (Laimo liga)

Pirmuosius 2-3 mėnesius ši patologija gali vystytis be simptomų. Tačiau šiuo metu jos sukėlėjai aktyviai dauginasi šuns odoje. Tada atsiranda būdingi simptomai: vadinamasis Laimo artritas (atsiranda šlubavimas), nervų sistemos, inkstų, širdies pažeidimai. Galimi ir kiti, gana įvairūs, pažeidimai. Sergant borelioze, veterinaras paskirs ilgą specifinės vaistų terapijos kursą. O jei liga tapo lėtinė, ją gali būti sunku ne tik išgydyti, bet net ir diagnozuoti, nes panašūs simptomai gali išsivystyti ir sergant kitomis ligomis. Gydytojui sunku juos sujungti į vientisą paveikslą, ypač jei šeimininkas pamiršo ar nežinojo, kad šuniui įkando erkė. Na, o jei augintinis persirgo borelioze, tuomet po gydymo jam reikės atstatyti imuninę sistemą. Tokiu atveju jums gali padėti įvairūs vitaminai ir papildai šunims.

Ką dar svarbu žinoti?

Parazito liesti negalima, nes užsikrėsti gali ir žmogus. Geriau erkę pašalinkite mūvėdami vienkartines pirštines arba bent jau naudokite servetėlę. Taip pat svarbu visiškai pašalinti erkę. Traukite ją iš lėto, bet tvirtai, kadangi staigiai ir neteisingai ištraukus jos galva liks po oda. O pašalinti odoje likusias erkės kūno dalis yra daug sunkiau.

 

 

 

Mano krepšelis