Nemokamas pristatymas nuo 29€

Kaip pagerinti vyresnio šuns gyvenimo kokybę?

2024 m. balandžio 8 d., pirmadienis
Ar verta nerimauti dėl pirmųjų šuns senėjimo požymių?

Prieš pripažįstant savo šunį senjoru ir pradedant dėl to nerimauti, verta sužinoti, kada šuo oficialiai laikomas sulaukusiu vyresnio amžiaus ir su kuo tai gali būti susiję. Šunys sensta skirtingai, priklausomai nuo veislės ir dydžio. Mažų veislių atstovai sensta lėčiau ir gyvena ilgiau nei dideli šunys, tačiau laikoma, kad šunį galima pripažinti senjoru, kai jam yra 7–9 metai. Tiesa, tai nebūtinai reiškia, kad jūsų šuo pakeis gyvenimo būdą per vieną dieną ir atsisakys savo mėgstamų veiklų ir žaidimų. Priešingai, tinkamas sąmoningas rūpinimasis ir gerai parinkta mityba gali ne tik turėti įtakos dabartinei šuns gyvenimo kokybei, bet netgi prailginti jo gyvenimą.

Vyresni šunys, kaip ir šuniukai, turi kitokių poreikių, bet jeigu iki šiol šunimi buvo rūpinamasi per visą jo suaugusį gyvenimą, savininkui nereikės drastiškai keisti įpročių. Laikui bėgant, šuns organizmui prireikia pagalbos nervų sistemai, nes vyresni šunys gali turėti problemų su pažinimo funkcijomis. Gali atsirasti motorinių funkcijų sutrikimų, problemų lipant laiptais ar šokant į automobilį, tad pagalba bus reikalinga kaulų sistemai ir sąnariams.

Kaip kasdien padėti šuniui senjorui?

Šuns mitybą reikia derinti prie jo gyvenimo būdo, veislės ir, žinoma, amžiaus. Verta pagalvoti apie tinkamo ėdalo, specialiai sukurto senjorams, pasirinkimą, nors prekyboje yra ir ėdalo, skirto tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus šunims. Svarbu, kad ėdalas, kurį parinksite savo šuniui, suteiktų jam tinkamą energijos ir maisto medžiagų dozę geriausiai įsisavinamu pavidalu. Lašiša yra puikus omega-3 riebalų rūgščių, pasižyminčių uždegimą malšinančiomis ir teigiamai šuns odą, kailį ir sąnarius veikiančiomis savybėmis, šaltinis..

Vyresnių šunų ėdalas neturėtų apkrauti virškinimo sistemos. Vyresniems šunims sunkiau virškinti, dažniau pasireiškia vidurių pūtimas ir viduriavimas. Todėl verta pasirinkti ėdalą be javų, kuriame kviečiai ar kukurūzai buvo pakeisti, pavyzdžiui, batatais. Batatų sudėtyje yra nedaug riebalų, o kadangi jie – puikus maistinių skaidulų šaltinis, gali daryti teigiamą įtaką virškinimo sistemos veiklai. Lengvai virškinamas ir mažai riebalų turintis ėdalas padės užkirsti kelią dar vienam vyresnių šunų negalavimui – pernelyg dideliam svoriui.

Antsvoris gali būti daugelio susirgimų priežastis; jis turi didelį poveikį šuns judėjimui, kai pernelyg apkraunami sąnariai. Čia vėl gali pagelbėti ėdalas, kuriame daug natūralios kilmės gerai įsisavinamo kolageno.
Taigi, tinkamas maitinimas yra nepaprastai svarbus vyresniems šunims.

Ar vyresniems šunims reikia judėti tiek pat, kiek ir jaunesniems šunims?

Į šį klausimą yra tik vienas atsakymas: bet kokio amžiaus šuniui, kaip ir žmogui, reikia judėti – gal net daugiau. Jo poreikiai keisis, su amžiumi taps mažiau intensyvūs, bet tai visiškai nereiškia, kad šuo senjoras turėtų praleisti didžiąją dienos dalį ant sofos. Ilgus ištvermės žygius ar pašėlusius žaidimus su kamuoliuku galima sėkmingai pakeisti reguliariais pasivaikščiojimais saikingu tempu, ir žodis „reguliarus“ čia yra svarbiausias. Vyresni šunys turėtų vengti pernelyg didelio krūvio sąnariams, tačiau ramus tursnojimas jiems nepakenks – netgi padės, pagerindamas kraujo apytaką ir širdies darbą.

Jei jūsų šuo su amžiumi tampa tingus, apatiškas ir prislėgtas, galite jam padėti atsigauti. Pasirūpinkite jo dubens turiniu, skirkite jam daugiau dėmesio – būtent Jūs skatinkite jį žaisti, pasirūpinkite, kad reguliariai vaikščiotų, nors matote, kad vis mieliau leidžia laiką guolyje nei judėdamas. Šunys, į kurių gyvenimą įslinko stagnacija, tampa liūdni ir apatiški, praranda žvalumą ir pasitikėjimą savimi. Stengdamiesi palaikyti gerą savo šuns formą, net kai jis sulaukia vyresnio amžiaus, suteiksite daug džiaugsmo ir pasitenkinimo ne tik jam, bet ir sau. Į kasdienius pasivaikščiojimus galite įtraukti pratimų, kurias šuo atliks už nedidelį skanėstą; pakaks, kad eidami pasivaikščioti pasiimsite šiek tiek jo ėdalo, kamuoliuką ar pliušinį žaislą. Puikus pratimas vyresniems šunims taip pat yra ramus lipimas nuožulniu šlaitu ar neaukštais laiptais.
 

Mano krepšelis