Nemokamas pristatymas nuo 29€

Katinas šeriasi. Ką daryti?

2022 m. gruodžio 9 d., penktadienis
Ech, tie katinai – nuostabūs gyvi pūkuotukai namuose – didelė palaima glostyti, myluoti, prisiglausti ir girti. Juk vakarais ištiesus kojas prieš televizorių ir geriant arbatą, nieko kito nebelieka, kaip tik panardinti vieną laisvą likusią ranką į mylimo katino kailiuką ir mėgautis šiuo glostymo SPA. Kad ir koks malonus šis vakaro SPA, ryte į darbą išskubate su akivaizdžiu įrodymu, kad namuose auginate pūkuotą keturkojį sutvėrimą – dėvite griežtą kostiumėlį, papuoštą plaukais, nes... ir vėl pasibaigė lipnaus pūkų rinkiklio lapeliai, kuriuos perkate urmu. Pardavėjai parodote ant telefono ekrano besipuikuojančio katino nuotrauką ir jai viskas tampa aišku: ir vėl buvo praleista daug laiko renkant plaukus nuo sofos, kilimo, drabužių... Savaime suprantama, kad anksčiau ar vėliau imsite ieškoti būdų, kaip išspręsti šią nebevaldomą pūkų namuose situaciją – juk katinėlis čia nei prie ko, jog gamta padovanojo jam tokį ištaigingą rūbą, o jums likimas – šį nuostabų šeimos narį. Tad ką daryti, jei katinas šeriasi?

Ritualo galia

Namuose gyvenančios katės kailį keičia ištisus metus, todėl svarbu nuolat skirti pakankamai dėmesio ir laiko šukavimui. Ne paslaptis, jog daugumai katinų šukavimas prilygsta intensyviam glostymui, tad tai nėra tokia bauginanti ar gąsdinanti procedūra – kai kurie, vos iš stalčiaus dvikojui ištraukus šukas, greitai prisistato į namuose atsidariusį grožio saloną ir nekantrauja pradėti intensyvią kailiuko priežiūros procedūrą. Katinėlis murkimu dėkos, jei kailį šukuosite keletą kartų per savaitę, pagal kailio augimo kryptį. Juk turėti ritualus su savo mylimu keturkoju taip gera, sutiksite?

Tinkamos šukos

Ne mažiau svarbu nei reguliariai šukuoti yra pasirinkti tam tinkamą priemonę. Žinoma, ne tik tam, kad šukos ar šepetys efektyviai atliktų funkciją, bet ir tam, kad būtų malonus mylimam katinėliui – juk nei vienas iš jūsų nenorite susipykti su savo pūkuotu debesėliu. Šepečių ir šukų yra įvairių – skiriasi savo forma, dantukų tankumu, medžiaga, iš kurios pagaminti. Šukavimui skirtos šukos turėtų būti tankios ir, priklausomai nuo kailio storio, aštriais arba švelniais šereliais. Pernelyg aštrios šukos gali pažeisti ne tik kailį, bet ir odą, todėl žinome, jog vardan savo brangaus keturkojo, rinksite jas atsakingai. Beje, nei viena katė nedžiūgauja, kai jų plaukučius kandžioja elektros iškovos, todėl prieš renkantis šukas įvertinkite, ar sintetinės medžiagos neįelektrins išpuoselėto kailio. 

Sveikas organizmas – sveikas kailis

Atrodo, reguliariai šukuojate, parinkote puikiai savo funkciją atliekančias šukas, bet katinėlis ir toliau gausiai šeriasi. Gali būti, jog to priežastis – mikroelementų, vitaminų trūkumas organizme. Net ir šeriant subalansuotu, visaverčiu maistu (kas yra būtina!), keturkojo organizmas gali nepasisavinti maiste esančių medžiagų, todėl kailio būklė prastėja. Veterinarijos prekių parduotuvėse gausu vitaminų kompleksų keturkojų namų valdovų kailiui, kurie tikrai padės pagerinti situaciją. Tačiau net jei juos vartojant kailiukas negailestingai krenta, būtina kreiptis į specialistą, kuris atliks išsamius tyrimus ir sudėlios aiškų situacijos valdymo planą, atsižvelgiant į katės amžių, veislę ir kitus aspektus. Juk dėl savo meilaus katinėlio viską padarysite, tiesa?
Katinai, šie murkiantys švelnūs sutvėrimai, net ir po popiečio miego ant minkštos sofos palikdami sluoksnį plaukų, tvirtai laiko aukščiausias pozicijas dvikojų širdyse. Net jei kažkam atrodys, kad šėrimasis – pasaka be galo, suradus priežastį ir sprendimo būdus, katinėlį mylėsite nei daugiau, nei mažiau – be galo, kaip ir visada. Tiesa, tik daugiau laiko turėsite maloniems pasiglostymams, nes namus siurbsite gerokai rečiau.
O jei šeimoje yra asmenų, kurie alergiški katėms, tai Dimedic klinika gali pasiūlyti nuotolinę konsultaciją internetu.

Mano krepšelis