Nemokamas pristatymas nuo 29€

Kodėl šuo kasa guolį?

2024 m. kovo 5 d., antradienis
Greičiausiai esate matę, kaip šuo prieš atsiguldamas pradeda kasti savo guolį. Tikrai nereikia nerimauti, jei jūsų šuo tai daro retkarčiais ir be didelio atkaklumo, tačiau jei jis pradeda tai daryti reguliariai ar labai agresyviai, reikėtų atidžiai jį stebėti ir pabandyti išsiaiškinti kokia yra tokio elgesio priežastis, arba apsilankyti pas veterinarą, kuris taip pat gali padėti rasti problemą. Svarbiausia nepykti ant savo keturkojo, kad nesukelti jam dar didesnio streso.

Dažniausiai pasitaikančios tokio elgesio priežastys

Natūralus instinktas

Nuo seniausių laikų šunys turi daug instinktų, kuriais naudojasi savo išgyvenimui. Vienas iš šių instinktų yra guolio kasimas. Pagrindinė tokio elgesio priežastis – noras apsisaugoti. Kai šuo pradeda kasti guolį, jis sukuria sau jaukią ir saugią vietą, kurioje gali pailsėti ir pasislėpti nuo ekstremalių oro sąlygų, plėšrūnų ir kitų pavojų. Be to, guolio kasimas gali padėti reguliuoti kūno temperatūrą. Šunys gyvenantys lauke, išsikasa duobę, kad galėtų įlįsti į žemę ir atvėsti karštą vasaros dieną arba, atvirkščiai, sušilti šaltuoju metų laiku. Toks elgesys taip pat gali būti susijęs su jų medžioklės instinktu, kuomet šuo pasislėpęs guolyje stebi aplinką bei savo grobį.

Šuo bando iškasti arba paslėpti “lobį”

Dažna priežastis, kodėl kai kurie šunys mėgsta kasti savo guolius, yra ta, kad jie bando paslėpti kai kuriuos jiems vertingus daiktus ar skanėstus, bijodami, kad kažkas gali juos pasisavinti.

Emocijų išreiškimo būdas

Kasimas yra natūralus procesas, kuris, be instinktų ir kitų priežasčių, suteikia šunims daug malonumo. Kai kurie šunys gali pradėti kasti visiškai spontaniškai, kai yra geros nuotaikos arba labai susijaudinę. Taip pat kasti šuo gali ir dėl prastos nuotaikos ar jei jaučiasi blogai.

Šuniui nepatinka guolis

Galbūt dėl ​​kokių nors priežasčių jūsų šuo nemėgsta savo guolio ar jam nepatogu jame. Pavyzdžiui, šuo mėgsta miegoti ant minkštesnio paviršiaus, o jūs jam nusipirkote kietą guolį arba, priešingai, gyvūnui miegoti maloniau ant lygaus ir kieto paviršiaus, o savininkas jam nupirko minkštą guoliuką. Taigi, turite atkreipti dėmesį į savo augintinio poreikius.

Nesaugi aplinka

Galbūt problema yra ne guolyje, o jį supančioje aplinkoje? O tai reiškia, kad šuo mano, kad jo guolis yra gana nesaugioje vietoje, pavyzdžiui, triukšmingame vaikų kambaryje ar svetainėje kur visada vyksta veiksmas. Gyvūnams taip pat reikia privatumo, jie taip pat gali norėti asmeninės erdvės. Todėl šuo gali savarankiškai mėginti vilkti savo guolį į kitą vietą arba neramiai kasti jį, bandydamas kaip nors jį patobulinti.

Instinktas pažymėti savo teritoriją

Šuo gali imti draskyti daiktą, norėdamas jį pažymėti kaip savo ir įspėti, kad niekas prie jo nesiartintų.
Taigi, gali būti ir taip, kad kai jūsų augintinis ką nors kasa, jis palieka ant to daikto savo kvapą, kitaip tariant, pažymi savo ribas.

Stresas

Keistas ir nekontroliuojamas gyvūno elgesys gali būti streso rezultatas. Todėl šuo stresinėje būsenoje gali pradėti loti, kramtyti batus, baldus arba kasti savo guolį. Stresą augintiniams sukelti gali nemažai veiksnių. Pavyzdžiui, dideli pokyčiai jo gyvenime, tokie kaip naujo šeimos nario atsiradimas, nauja gyvenamoji vieta, nauji baldai ar daiktai. Taip pat šuniui stresą kelti gali tam tikri garsai ar judesiai. Todėl turite stebėti savo augintinio elgesį ir stengtis suprasti, kas būtent jam nepatinka ir galbūt kelia baimę.

Kaip spręsti šią problemą?

Visų pirma, sukurkite patogią aplinką šuniui. Jei jis jausis patogiai ir saugiai, atitinkamai turės mažiau priežasčių keistiems poelgiams. Būtinai išrinkite šuniui tinkamo dydžio guolį ir padėkite jį jaukioje, ramioje namų vietoje. O jei turite kelis augintinius, kiekvienas iš jų turėtų turėti savo atskirą guolį. Be to, išmokykite visus šeimos narius gerbti šuns ribas: jei jis ilsisi savo vietoje, jo nereikėtų trukdyti. Ypač svarbu tai paaiškinti vaikams, kurie dažniausiai skiria gyvūnams labai daug dėmesio.
 
Kitas žingsnis: nusipirkite savo šuniui įvairių žaislų, su kuriais jis galėtų žaisti tiek su jumis, tiek vienas.
Žaislai yra geriausi šunų psichologai. Jie padeda kovoti su destruktyviu elgesiu. Be to, jų dėka buvo išgelbėta daug batų! Kuo dažniau šuo bus užimtas žaislais, tuo mažiau laiko jis turės nepageidaujamoms išdaigoms.
 
Kiekvienam šuns šeimininkui namuose pravartu turėti specialų žaislą, kurį galima užpildyti skanėstais - tai yra itin geras ir efektyvus būdas susidoroti su stresu ir nerimu. Gyvūnų psichologai netgi rekomenduoja tokius žaislus siekiant susidoroti su hiperaktyviu augintinio elgesiu. Ištraukdamas skanėstus iš žaisliuko, šuo jaučia atsipalaidavimą ir pasitenkinimą. Kita vertus, žaislai apskritai padeda patenkinti natūralius šuns instinktus, išlieti energiją ir suteikti augintinio gyvenimui spalvų. Be to, stenkitės visada maitinti šunį tuo pat metu, kad išvystyti įprotį ir jūsų augintinis žinotų, kada vėl gaus valgyti.
 
Dažnai vaikščiokite ir žaiskite su savo šunimi. Pasivaikščiojimai ir aktyvūs žaidimai padeda šuniui išnaudoti energiją. O esant veiklos trūkumui, visa ši energija gali būti nukreipta į turto gadinimą ar nekontroliuojamą šuns elgesį. Kita vertus, jei nepavyksta savarankiškai susitvarkyti su nepageidaujamu šuns elgesiu, galite kreiptis pagalbos į gyvūnų elgesio specialistą, kuris padės atrasti problemos priežastį ir ją išspręsti.

Kaip išsirinkti tinkamą guolį šuniui?

Rinktis guolį šuniui reikia labai atsakingai, svarbu atsižvelgti į daugelį veiksnių, kad būtų užtikrintas jūsų augintinio patogumas ir saugumas. Guoliai šunims yra vienas iš svarbiausių daiktų jų gyvenime, todėl svarbu pasirinkti geriausią variantą, atitinkantį tiek jūsų, tiek jūsų šuns poreikius. Renkantis guolį, reikia atsižvelgti ir į tai, kad kiekvienas šuo yra unikalus, todėl svarbu pasirinkti tokį, kuris tinka būtent jūsų mylimam augintiniui.
 
Taigi, visų pirma, atkreipkite dėmesį į medžiagų, iš kurių pagamintas guolis, kokybę – ji turėtų užtikrinti komfortą, ilgaamžiškumą ir lengvą priežiūrą. Guoliai šunims greitai susitepa, todėl rinkdamiesi pirmenybę teikite tiems modeliams, nuo kurių lengvai nuimsite užvalkalus, kad juos išskalbtumėte ir išdžiovintumėte. Rinkitės natūralias medžiagas, kurios yra saugios ir nesukelia alergijos. Labai svarbu, kad miegamoji vieta būtų tinkamo dydžio. Stebėkite, kokias miego pozas labiausiai mėgsta jūsų augintinis: vieni miega susirangę, todėl jiems labiau tiks ovalios lovos su šonais, tuo tarpu kiti mėgsta išsitiesti miegodami - tokiu atveju šuniukui patiks čiužinys-lova. Kokybišką, jūsų šuns poreikius atitinkantį guolį galite įsigyti Mumbo parduotuvėje.
 

Mano krepšelis