Kokį maistą pasirinkti Toy pudeliui?
2024 m. kovo 29 d., penktadienis
Šios veislės šuniukai reikalauja ne tik kasdienės kailio priežiūros, bet ir tinkamos mitybos. Geriausias maistas Toy pudeliui yra natūralios sudėties, be skonio stipriklių, kvapiųjų medžiagų ar dirbtinių konservantų. Į mitybą reikėtų įtraukti pakankamai baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mineralų, kad išlaikyti gerą augintinio sveikatą bei gražų kailį.
Rūpinkitės savo augintinio sveikata
Tam, kad jūsų šunelis būtų sveikas, būtina parinkti jam tinkamą, subalansuotą mitybą. Mityba yra energijos bei visų organizmo funkcijoms palaikyti skirtų elementų šaltinis. Tokių kaip aminorūgštys, vitaminai, mineralai ir kt. Kokybiškai maitinant ir tinkamai prižiūrint savo augintinį, jis gali nugyventi ilgesnį gyvenimą ir net su amžiumi išlikti aktyvus ir energingas. Tinkama mityba ypač svarbi mažiems šuniukams, nes iki metų jie aktyviai auga ir vystosi, o jei per šį laikotarpį šuo negauna visų reikalingų maistinių medžiagų, tokiu atveju, ateityje gali susirgti įvairiomis ligomis, turėti silpną imunitetą bei problemų su raumenų ir kaulų sistema.
Kiekvienas šeimininkas turi suprasti, kad turėti šunį – ne tik didelis džiaugsmas, bet tuo pačiu ir rimta atsakomybė. Augintinių šeimininkai susiduria su pasirinkimu, kuo šerti savo augintinį: natūraliu, pačių paruoštu maistu ar pirkti šuneliui maistą parduotuvėje. Žinoma, dauguma dėl laiko stokos renkasi pastarąjį variantą. Maistas iš parduotuvės yra ne tik jau paruoštas vartoti ir nereikalauja jokio terminio apdorojimo, bet turi ir kitų privalumų. Kokybiškame šunų maiste yra optimalus baltymų, riebalų ir angliavandenių santykis, apskaičiuotas individualiai skirtingų svorio kategorijų ir amžiaus grupių šunims. Be to, kokybiškas maistas šunims papildomai aprūpintas visomis būtinomis maistinėmis medžiagomis – aminorūgštimis, vitaminų ir mineralų kompleksais. Tokiu atveju šeimininkams nebereikia pirkti maisto papildų ir jie gali būti ramūs, kad augintinis gauna visas reikalingas medžiagas optimaliai organizmo funkcijų veiklai ir sveikatai užtikrinti.
Kokį maistą rinktis Toy pudeliui?
Šiuolaikinėje rinkoje maistas šunims gali būti ne tik sausų granulių, bet ir konservų pavidalu. Žinoma, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus šunį turite – suaugusį ar dar visai mažą, geriausia teikti pirmenybę aukštos kokybės, super premium arba holistiniam maistui. Taigi, kokie yra tokio maisto privalumai lyginant su ekonomine maisto klase?
- Sudėtyje nėra cheminių konservantų, skonio ir aromato stipriklių, genetiškai modifikuotų komponentų ir kitų kenksmingų gyvūninės kilmės ingredientų.
- Ekonominės klasės maistas visiškai netinka kaip visavertė mityba augintiniui – jame dažniausiai nėra natūralių mėsos ingredientų, o vietoj jos naudojamos tik įvairios gamybos atliekos. Pigiuose pašaruose kaip baltymų šaltiniai dažniausiai naudojami ankštiniai augalai ir kviečiai, kurie gyvūnams kartais gali sukelti alergines reakcijas. Be to, augalinės kilmės baltymai gali būti pasisavinami daug prasčiau. Taip pat, ekonominės klasės maiste yra ženkliai mažiau vitaminų ir mineralų, reikalingų normaliai gyvūno organizmo veiklai palaikyti, todėl norint, kad šuo jaustųsi puikiai, verčiau rinkitės ne žemesnės kaip premium klasės maistą, bet visgi, geriausias variantas būtų super premium arba holistinis maistas.
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis sausą maistą Toy pudeliui?
- Ypatingą dėmesį atkreipkite į maisto sudėtį - joje produktai nurodomi pagal procentą, todėl kokybiško maisto sudėtyje pirmiausia turėtų būti mėsa, o tada produktai, kurie yra angliavandenių ir skaidulų šaltiniai, paskutinėje vietoje - amino rūgštys, vitaminai bei mineralai.
- Nepermaitinkite šuns – veterinarai pataria neviršyti gamintojų rekomenduojamo sauso ar šlapio maisto paros kiekio, net jei šuo prašo daugiau – persivalgymas gali sukelti daugelio ligų vystymąsi ir gali neigiamai paveikti augintinio savijautą bei aktyvumo lygį.
- Atkreipkite dėmesį į ėdalo paskirtį – šiandien yra daug skirtingų ėdalų, skirtų specialiai šuniukams, suaugusiems ar pagyvenusiems šunims, taip pat gydomosios dietos gyvūnams, linkusiems sirgti tam tikromis ligomis.
- Sausame maiste yra labai mažai drėgmės, todėl svarbu, kad šuo nuolat turėtų priėjimą prie šviežio vandens. Vandens balanso palaikymas yra ne mažiau svarbus nei tinkamo maisto pasirinkimas.
Šunų mitybos poreikiai įvairiais gyvenimo etapais
Maistas šunims yra suskirstytas pagal amžiaus kategorijas, todėl galite pasirinkti tinkamiausią maistą pagal savo augintinio amžių. Taigi, kai tik šuniukai nustoja gerti mamos pieną, juos galima maitinti maistu skirtu mažiems šuniukams. Vėliau, jiems kiek paaugus, nuo 1 iki 8 metų rinkitės ėdalą suaugusiems šunims, o vyresniems šunims – maistą skirtą senjorams. Maisto skirstymas pagal amžiaus kategoriją leidžia atsižvelgti į visas organizmo ypatybes įvairiais šuns gyvenimo etapais:
- Vyresni šunys yra mažiau aktyvūs ir labiau linkę priaugti antsvorio, todėl pernelyg kaloringas, daug angliavandenių turintis maistas jiems netinka
- Suaugusiems šunims aktyviam gyvenimui reikia daug energijos, todėl jų mitybos racione turėtų vyrauti gyvuliniai baltymai
- Augimo ir vystymosi stadijoje svarbu, kad šuniukai gautų visus reikiamus vitaminus ir mikroelementus normaliam skeleto ir vidaus organų formavimuisi
Taigi, parinkę maistą pagal gyvūno amžių, aprūpinsite jį visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
Ar galima šuniui duoti konservų, jei pagrindinę mitybą sudaro sausas maistas?
Mišrios mitybos klausimas aktualus daugeliui šunų šeimininkų. Žinoma, galite maitinti šunį šlapiu ir sausu maistu nepakenkdami jo sveikatai, tačiau svarbu laikytis pagrindinių rekomendacijų:
- Geriau jei konservai šunims ir sausas maistas būtų to paties gamintojo - jei nerandate tinkamų variantų iš vienos prekės ženklo linijos, atidžiai perskaitykite kitų gamintojų siūlomų produktų sudėtį - pagrindinės sauso ir šlapio maisto sudedamosios dalys turėtų būti maždaug vienodos, tada jos bus geriau įsisavinamos.
- Neduokite šuniui sauso ir šlapio maisto vienu metu – jei jūsų šuo valgo du kartus per dieną, tai vieno valgymo metu pasiūlykite jam konservų, o kito – sauso maisto.
- Stenkitės nemaišyti natūralaus ir pramoninio maisto, nes tai gali sukelti virškinimo sutrikimų.
Į ką reikia atsižvelgti maitinant Toy pudelį?
Rūpestingas šeimininkas turi žinoti, kokiu maistu geriausia maitinti savo augintinį, atsižvelgiant į jo sveikatos ypatybes:
- Šios veislės šunys yra linkę į alergiją maistui, todėl maisto sudėtis turi būti kuo paprastesnė. Vertėtų vengti vištienos, kiaušinių, ryškiaspalvių daržovių ir vaisių.
- Pudeliams dažnai pasireiškia raiščių ir sąnarių ligos: juos sustiprinti naudingi džiovintos mėsos skanėstai šunims, subproduktai, turintys kolageno ir chondroitino.
- Dėl apnašų kaupimosi gali atsirasti burnos ligų, todėl maistas turėtų padėti natūraliai išsivalyti dantims ir dantenoms, todėl pravartu į maisto racioną įtraukti natūralių skanėstų bei duoti ne per daug smulkų maistą.
- Ruošiant natūralų maistą Toy pudeliui, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas gražaus ir blizgančio kailio puoselėjimui. Į mitybą vertėtų įtraukti omega-3 riebalų rūgščių turinčius produktus.
Natūrali mityba Toy pudeliui
Kaip turėtų atrodyti natūrali mityba šios veislės šunims ir į ką reikėtų atsižvelgti?
- Pagrindinis baltymų šaltinis turėtų būti liesa mėsa, pavyzdžiui, kalakutiena, jautiena, ėriena. Mėsą reikėtų duoti kasdien.
- Subproduktai: kepenys, širdis ir kt. (rekomenduojama duoti 2-3 kartus per savaitę).
- Daržovių ir vaisių galima duoti kasdien, nes juose gausu skaidulų ir vitaminų: brokoliai, cukinijos, obuoliai, špinatai.
- Laikotarpiu kai šuo patiria didesnį fizinį krūvį, galima duoti ryžių. Jie laikomi neutraliu produktu, nesukeliančiu alerginių reakcijų.
- Iki 10% dienos raciono gali sudaryti mėsos delikatesai, pavyzdžiui, džiovinti subproduktai. Jie ne tik prisotina organizmą vitaminais ir mineralais, bet ir yra sveiki dantims.
- Pasirūpinkite, kad maiste nebūtų kvapiųjų medžiagų, skonio stipriklių ar kitų pavojingų medžiagų.