Nemokamas pristatymas nuo 29€

Koks geriausias maistas sterilizuotoms katėms?

2024 m. kovo 29 d., penktadienis
Bene vienas iš dažniausių klausimų, kurį užduoda sterilizuotų kačių šeimininkai - kokį maistą pasirinkti po sterilizacijos? Tai ypač svarbu, nes po operacijos pamažu keičiasi gyvūno hormonų veikla, lėtėja medžiagų apykaita bei formuojasi nauji mitybos įpročiai. Visi šie veiksniai gali išprovokuoti daugelio ligų vystymąsi. Todėl ypatingai svarbu pasirūpinti savo katės mityba po sterilizacijos.

Sterilizuotų kačių savybės:

Po sterilizacijos kačių medžiagų apykaita sulėtėja, augintinis tampa ne toks žaismingas, tingesnis, net ir itin aktyvūs gyvūnai po operacijos dažnai tampa ramesnio charakterio. Taip pat sumažėja ir energijos poreikis. Todėl norint palaikyti normalų visų organizmų sistemų funkcionavimą, katei reikia vidutiniškai ketvirtadaliu mažiau kalorijų. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad po sterilizacijos katės turi padidėjusį apetitą, nepaisant sumažėjusio kalorijų poreikio. Todėl labai svarbu tinkamai dozuoti maistelį. Taip pat svarbu, kad augintinis visuomet turėtų šviežio vandens. Taigi, gyvūnui reikalinga speciali dieta, nes po sterilizacijos atsiranda daugiau pavojingų ligų rizikos veiksnių, tokių kaip:
  • Nutukimas
  • Širdies ir kraujagyslių sistemos problemos, kurias sukelia nepakankamas aktyvumas ir lėta medžiagų apykaita
  • Cistitas
  • Kepenų ligos
  • Šlapimo pūslės ligos
  • Raumenų ir kaulų sistemos problemos
Taigi, tam kad sumažinti galimų ligų riziką svarbu teisingai pasirinkti maistą savo pūkuotam draugui ir duoti tinkamą jo kiekį. Mumbo gyvūnų prekių parduotuvėje galite rasti didelį sterilizuotoms katėms skirto maisto pasirinkimą.

Kačių mitybos ypatumai po sterilizacijos

Po sterilizacijos katės gali pradėti jausti nuolatinį alkio jausmą, tačiau šeimininkams labai svarbu nepasiduoti mielo gyvūnėlio provokacijoms ir maitinti griežtai pagal rekomenduojamą dozę. Be to, pratinti prie mažesnės maisto dozės galima jau gerokai iš anksto, prieš operaciją, kad po jos augintiniui nebūtų tokių staigių pokyčių ir prisitaikyti būtų paprasčiau.

Be to, nerekomenduojama visiškai keisti katės mitybos. Jei prieš operaciją ji buvo maitinama natūraliais produktais, neturėtumėte visiškai pereiti prie sauso maisto. Tiesiog turite sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį natūralioje mityboje. O jei buvo naudojamas pramoninis pašaras, galite ir toliau naudoti to pačio gamintojo produktą, tiesiog pasirinkite maistą skirtą sterilizuotoms katėms. Na, o jei visgi keičiate mitybos principą ar maistą į kito gamintojo, turite būti atsargūs ir prie naujovių pratinti gyvūną pamažu, kadangi staigūs pokyčiai mityboje gali sukelti augintiniui stresą, diskomfortą ir neigiamai paveikti jo psichoemocinę būklę.

Į ką dar reikia atsižvelgti maitinant katę po sterilizacijos?

Maitinimo periodiškumas. Kaip jau žinote, staigių mitybos pokyčių neturėtų būti. Jei anksčiau katę maitinote du kartus per dieną, šis režimas turi būti išlaikytas po operacijos. Tačiau bendra rekomendacija – maitinti gyvūną dažniau, bet po truputį, mažesniais kiekiais. Tai leis augintiniui nejausti alkio, o virškinimo traktas bus apkraunamas tolygiai, o tai leis tinkamai sureguliuoti medžiagų apykaitą.
Visuomet įpilkite šviežio vandens. Be specializuoto maisto sterilizuotiems augintiniams, svarbu pasirūpinti ir pakankamu vandens kiekiu. Katė visada turi turėti galimybę atsigerti vandens. Tai ypač svarbu, jei pagrindinę mitybos dalį sudaro sausas maistas.
Katės yra mėsėdžiai, o tai reiškia kad, apie 80% mitybos turėtų sudaryti baltymai, o geriausia jei jie gyvūninės kilmės.

Specializuoto maisto ypatybės

Mažiau kalorijų - tai pagrindinė maisto sterilizuotoms katėms savybė. Be to, šio maisto sudėtyje yra baltymų ir L-karnitino. Pirmasis komponentas veikia kaip būtina statybinė medžiaga, prisidedanti prie greito kūno atsistatymo ir stiprinimo. O L-karnitinas yra aminorūgštis, skatinanti riebalų oksidaciją. Tai leidžia riebalus paversti energija, taip sumažinant augintinio kūno svorį, bet nesumažinant raumenų masės.
 
Į maistą sterilizuotoms katėms dažnai dedamos maistinės skaidulos, kad būtų suteiktas sotumo jausmas, kadangi neretai katės jo nejaučia ir gali atrodyti, kad katė nuolat alkana. Šie gyvūnai gali prašyti maisto, netgi tada, kai visai neseniai valgė. Taigi, maistinės skaidulos iš dalies gali padėti kontroliuoti šią problemą. Kita vertus, specializuotos dietos sterilizuotoms katėms padeda ne tik sumažinti bei palaikyti kūno svorį, bet ir yra daugelio ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimus bei šlapimo pūslės akmenligę, prevencinė priemonė.

Specializuotas maistas sterilizuotoms katėms: kaip išsirinkti?

Be galo svarbu rinktis tik aukštos kokybės specializuotą kačių maistą, skirtą sterilizuotoms katėms. Toks maistas pasižymi aukštos kokybės ingredientais ir subalansuota sudėtimi. Taigi, tam kad galėtumėte išsirinkti kokybišką maistą savo augintiniui, turite žinoti kokios gali būti maisto klasės ir ką jos reiškia. Be to, visuomet perskaitykite produkto sudėtį.
Ekonominis
Ekonominė maisto klasė yra pigiausias bei prasčiausias pasirinkimas, kai kalbama apie katėms skirtą maistą. Nors kai kurie šeimininkų linkę rinktis pigesnius variantus dėl finansinių priežasčių, svarbu suprasti, kad kokybiškas maistas yra labai svarbus jūsų katės sveikatai.
 
Ekonominės klasės maistas pasižymi mažesniu baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Taip pat jame dažniausiai naudojami prastos kokybės ingredientai, kurie ne tik nėra naudingi, bet ir gali sukelti įvairių sveikatos problemų jūsų augintiniui. Pavyzdžiui, mažesnis baltymų kiekis gali neigiamai paveikti katės raumenų masę ir energijos lygį, o trūkstant tinkamų vitaminų ir mineralų, gali išsivystyti įvairios sveikatos problemos, įskaitant imuninės sistemos silpnumą ar odos bei kailio būklės pablogėjimą. Be to, tam tikri ingredientai, įvairūs dirbtiniai dažikliai, skonio stiprikliai ar konservantai gali sukelti virškinimo sistemos problemų ar alergijų.

Premium

Premium maisto klasės maistas katėms yra puikus pasirinkimas siekiant pasirūpinti jų sveikata. Šis maistas dažniausiai yra pagamintas iš aukštos kokybės ingredientų, kurie yra lengvai virškinami ir suteikia katėms visus būtinus maistinius elementus. Dauguma premium maisto klasės produktų yra gaminami iš aukštos kokybės mėsos ar žuvies, kurios yra pagrindinis baltymų šaltinis katėms. Taip pat yra įtraukiami ir kiti sveiki ingredientai, tokie kaip daržovės, vaisiai, ir žolelės, kurie suteikia papildomų vitaminų ir mineralų.
 
Be to, premium maisto klasės maistas dažniausiai neturi dirbtinių dažiklių, skonio stipriklių ar konservantų, kurie gali būti žalingi katės sveikatai. Tai reiškia, kad šis maistas turi mažesnę tikimybę sukelti alergines reakcijas ar virškinimo problemų.

Holistinis arba super premium

Holistinis arba super premium klasės maistas katėms yra aukščiausios kokybės maistas, sukurtas siekiant užtikrinti jūsų augintinio sveikatą. Šios maisto klasės produktai yra pagaminti iš natūralių, aukštos kokybės ingredientų, kurie yra lengvai virškinami ir pasižymi dideliu maistinių medžiagų kiekiu. Šie ingredientai dažnai yra organiški, o produktų sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių, skonio stipriklių ar konservantų. Viena iš holistinio maisto savybių yra ta, kad jis atsižvelgia į katės sveikatą. Tai reiškia, kad maisto formulėje gali būti įtraukti papildomi ingredientai, tokie kaip probiotikai, antioksidantai ir omega-3 riebalų rūgštys, siekiant palaikyti gerą virškinimą, stiprinti imuninę sistemą ir palaikyti sveiką odos bei kailio būklę. Nors holistiniai arba super premium maisto klasės produktai yra brangesni nei kitų klasių, jie yra kaip investicija į jūsų katės ilgalaikę sveikatą bei gerą savijautą.

Kaip dažnai reikėtų maitinti katę?

Pasirinkote tinkamą maistą? Tai dar ne viskas! Turite žinoti kaip dažnai maitinti savo katę ir kokią maisto porciją reikėtų jam duoti. Daugelis savininkų klysta manydami, kad jų katė visada turi turėti maisto savo dubenyje. Pernelyg dažnas maitinimas ir didelis maisto kiekis veda prie nutukimo. Taigi, gamintojai nurodo bendras rekomendacijas ant pakuočių, koks kiekis maisto turi būti duodamas augintiniui pagal jo svorį, tačiau jei manote, kad bendros rekomendacijos jūsų augintiniui netinka, galite pasikonsultuoti su veterinaru. Specialistas, atsižvelgdamas į gyvūno fiziologines savybes, galės apskaičiuoti reikiamą maisto kiekį.
 
Be to, kai kurie augintiniai gali atsisakyti vandens arba gerti jo labai mažai. Tačiau tai gali būti pavojinga, kadangi dehidratacijos metu labai nusilpsta augintinio organizmas. Taigi, norint išvengti tokių problemų, į augintinio maisto racioną galite įtraukti daugiau šlapio maisto bei specialių sriubyčių katėms. Be to, nepamirškite kartais palepinti savo augintinio. Tam puikiai tinka įvairūs skanėstai katėms.
 
Katės po sterilizacijos gali būti linkusios persivalgyti ir suvalgyti iš karto visą maistą esantį dubenėlyje, nes nejaučia sotumo jausmo. Būtent todėl maitinti sterilizuotas kates rekomenduojama 2-3 kartus per dieną, padalinus maisto dienos normą į lygias dalis. 

Mano krepšelis