Nemokamas pristatymas nuo 29€

Sausas maistas katėms – ką žinoti svarbiausia?

2023 m. balandžio 24 d., pirmadienis

Kokybiškas sausas maistas katėms yra vienas iš esminių dalykų, kurie užtikrins, kad Jūsų augintinis būtų sveikas, laimingas bei sotus. Visgi, dažnas šeimininkas nežino, į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia, jog įsigytas produktas turėtų išties gerą maistinę vertę. Be abejo, parinkti aukštos kokybės maistuką turėtų tapti kiekvieno prioritetu. Kita vertus, lygiai taip pat svarbu, jog katei šis būtų iš tikrųjų skanus – juk pastarosios kartais gali būti be galo išrankios. Tad, kaip išrinkti tinkamą maistą? Ką žinoti svarbiausia?

Maisto klasės

Sausas maistas katėms yra skirstomas į kelias pagrindines klases – economy, premium, super premium. Pirmoji dažniausiai randama įvairiuose prekybos centruose. Tokiuose produktuose naudojamos antrinės maisto žaliavos, kurios yra gerokai pigesnės. Tad, be jokios abejonės, šis pasirinkimas nebus pats geriausias, ypatingai tuomet, jeigu jį naudosite kiekvieną dieną. Ieškant maistingesnių produktų, vertėtų apsvarstyti premium ir super premium klases. Pirmajame variante įprastai gausu įvairių vitaminų, galima rasti mėsos, kiek mažiau konservantų. Be to, šis yra pigesnis nei super premium ėdalas, todėl, renkantis tarp ekonominės bei premium klasės, verčiau įsigykite pastarąją. Kita vertus, norintiems pačio geriausio varianto derėtų apsvarstyti aukščiausios klasės produktų įsigijimą. Super premium maistuką dažniausiai sudaro nemažas mėsos ar žuvies kiekis, čia taip pat naudojami ryžiai, avižos bei panašūs dalykai. Tokiame ėdale bus pakankamai vitaminų ir mineralų reikalingų pilnavertei mitybai. Tad, tai išties geriausias pasirinkimas.

Augintinio amžius

Ieškant tinkamo maisto taip pat svarbu atsižvelgti į savo katės amžių. Įprastai, sausas ėdalas skirstomas į tokį, kuris tinka jaunuoliams, suaugusiems bei senjorams. Pirmasis variantas turėtų būti naudojamas kačiukams maždaug iki 1 metų. Tai specialūs produktai, kurių sudėtis yra sudaryta taip, kad padėtų keturkojui užaugti ir sustiprėti. Suaugusioms katėms skirtas maistas taip pat sukuriamas taip, jog užtikrintų visų reikalingų medžiagų gavimą. Tuo tarpu, senjorų ėdalas dažnai būna kiek mažiau kaloringas, mat sulėtėja šių virškinimas. Tad, bet kokiu atveju, atsižvelgti į savo katės amžių yra tikrai pravartu.

Maisto sudėtis

Renkantis tinkamą maistą labai svarbu atsižvelgti į pastarojo sudėtį. Nepamirškite, jog kačių organizmui reikia gauti tam tikrą kiekį baltymų. Taigi, geriausia, kad įsigytame maiste būtų kuo daugiau mėsos, žuvies ar panašių produktų. Be to, patariama vengti javų, bulvių ar kukurūzų. Kartais šios medžiagos gali apsunkinti kačių virškinimą, todėl tokio maisto verčiau neduokite kasdienybėje. Be to, puiku, jeigu pasirinktas ėdalas yra praturtintas įvairiais vitaminais bei mineralais. Svarbu atsiminti, kad kačių maiste turėtų būti pridėta taurino, mat pastaroji aminorūgštis šiems keturkojams yra gyvybiškai reikalinga.

 Ėdalo paskirtis

Ieškant tinkamo ėdalo, pravartu atsižvelgti ir į skirtingas produktų paskirtis. Be abejo, dažniausiai šis aspektas nėra aktualus tiems šeimininkams, kurie augina visapusiškai sveiką keturkojį. Tačiau, nemaža dalis kačių susiduria su vienokiomis ar kitokiomis problemomis, kurias išspręsti (arba sumažinti) gali ir tinkama mityba. Savo ruožtu siūlome didelę paskirčių įvairovę. Šeimininkai gali pasirinkti tokį ėdalą, kuris tiks alergiškoms katėms. Taipogi, siūlome produktus, padėsiančius papildomai pasirūpinti katės dantimis ir burnos higiena. Be to, egzistuoja maistukas, labiau tiksiantis gyvenantiems namuose keturkojams. Kita vertus, galite pasirinkti ir tokį ėdalą, kuris neapsunkins virškinimo, padės numesti šiek tiek svorio, apsaugos nuo plaukų gumuliukų. Kaip galima matyti, egzistuoja išties gausi produktų įvairovė – taigi, belieka pasirinkti tai, kas labiausiai tiks Jums bei Jūsų katei.

Mano krepšelis