Nemokamas pristatymas nuo 29€

Šunų higienos problemos ir sprendimai

2024 m. sausio 30 d., antradienis

Iš tiesų, specifinis šuns kvapas yra normalus reiškinys, tačiau tik iki tam tikro lygio. Tai natūralus kvapas, kuris šuniui sušlapus tampa dar stipresnis. Ant augintinio odos ir plaukų kaupiasi riebalinės išskyros, kurios apsaugo kailį nuo išdžiūvimo ir trapumo. Be to, skirtingų veislių šunys dėl individualių savybių gali kvepėti stipriau arba silpniau. Bet jei anksčiau kvapo nebuvo arba jis buvo silpnesnis, galbūt verta peržvelgti gyvūno priežiūros įpročius ar patikrinti jo sveikatą.

Priežastys kodėl šuo gali nemaloniai kvepėti

Prasta higiena

Dažniausiai šuo skleidžia nemalonų kvapą, jei juo netinkamai rūpinamasi. Galbūt savininkai nepaiso reguliarių higienos procedūrų, o gal pasirinktos priemonės keturkojui tiesiog netinka. Pernelyg stiprus kvapas gali atsirasti dėl netinkamo ar pernelyg reto šuns maudymo. Žinoma, kiekvienas šuo turėtų būti maudomas pagal poreikį, daug kas priklauso nuo gyvūno veislės, kailio būklės ar šuns laikymo sąlygų.
Be to, nemalonus kvapas gali atsirasti naudojant netinkamas priežiūros priemones. Svarbu žinoti, jog žmonėms skirti šampūnai ar muilai šunims netinka. Būtina įsigyti specialių produktų skirtų gyvūnų priežiūrai. O ilgo kailio šunims, be šampūno, gali prireikti ir kondicionieriaus. Būtina kruopščiai nuplauti šampūną, kadangi jo likučiai, gali neigiamai paveikti odos būklę. Išmaudžius šunį rekomenduojama gerai išdžiovinti plaukų džiovintuvu, naudojant silpną oro srovę arba rankšluostį, kadangi šlapias kailis gali būti puiki terpė daugintis parazitams.

Netinkama mityba

Nemalonaus kvapo atsiradimas gali būti susijęs su gyvūno mityba. Pokyčiai šuns odoje bei kailyje gali atsirasti turint alergiją ar netoleruojant tam tikrų maisto produktų. Todėl augintinio dieta turėtų būti parinkta teisingai. Jokiu būdu neturėtumėte šerti šuns žmogaus maistu. Žinoma, kartais palepinti galima, bet reikia įsitikinti, kad duoti vieną ar kitą maisto produktą šuneliui yra saugu. Tačiau, pirmenybė turėtų būti teikiama profesionaliam, geros kokybės ir subalansuotam maistui, parinktam pagal specifinius šuns poreikius.

Fiziologiniai veiksniai

Žinoma, nemalonus šuns kvapas gali atsirasti ir dėl tam tikrų fiziologinių veiksnių. Patinai dažniausiai kvepia intensyviau nei patelės, išskyrus rujos periodą, kai patelės specifinio kvapo pagalba vilioja patinus prie savęs. O vasarą, kai karšta, šunys dažniausiai skleidžia nemalonų kvapą dar labiau, ypač jei jie dažnai maudosi vandens telkiniuose. Be to, su amžiumi jūsų augintinio kailis gali imti skleisti dar stipresnį kvapą.

Sveikatos problemos

Galiausiai, kvapas gali atsirasti dėl sveikatos problemų gyvūno organizme. Pavyzdžiui, viena iš dažnai pasitaikančių situacijų – paranalinių liaukų uždegimas. Analinių liaukų užsikimšimą galima nesunkiai atpažinti iš neramaus šuns elgesio, jis tampa irzlus, nuolat bando kasyti išangę, ją laižyti ar net kandžioti. Norint išvengti komplikacijų, užsikimšus liaukoms rekomenduojama nuvežti šunį į veterinarijos gydyklą.
Taip pat, nemalonus kvapas gali sklisti ir iš augintinio burnos, dėl susikaupusių apnašų ar akmenų. Kiekvienas šeimininkas turėtų pasirūpinti šuns dantukais ir reguliariai juos valyti su specialiu šepetėliu arba antpirščiu. Profilaktikai gali būti naudojami specialūs žaislai, skanėstai ir pastos. O esant poreikiui pašalinti susidariusias apnašas - reikėtų kreiptis į specialistą. Be to, nemalonaus kvapo atsiradimą gali sukelti ir parazitai, tokie kaip ausų erkutės, grybelinės ar kitos odos ligos. Taigi, pastebėjus neįprastą šuns elgesį ar atsiradus nemaloniam kvapui, kurio anksčiau nebuvo - nedelsiant kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Kaip dažnai reikia plauti šuns guolį?

Guoliai šunims turi būti prižiūrimi ir reguliariai valomi, tiek dėl švaros namuose palaikymo, tiek dėl gyvūno higienos. Tačiau dažnas klausimas, kuris kyla šeimininkams, yra kaip dažnai reikia plauti šuns gultą. Atsakymas priklauso nuo augintinio veislės, individualių poreikių, gyvenimo sąlygų ir gyvenimo būdo. Apskritai, rekomenduojama šuns guolį plauti maždaug kartą per mėnesį. Tačiau ši rekomendacija gali skirtis priklausomai nuo situacijos. Jei šuo aktyviai leidžia laiką lauke arba žaidžia su kitais šunimis jo guolis išsipurvinti gali greičiau. Tuo atveju, gali tekti plauti šuns guolį kiek dažniau, kas 2-3 savaites.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šuns guolis yra vieta, kurioje jis praleidžia didžiąją dalį savo laiko, todėl švarus gultas yra svarbus ne tik šeimininkams, bet ir patiems gyvūnams. Iš tiesų, gali būti naudinga turėti keletą guolių, kad vienas galėtų būti naudojamas, kol kitas yra plaunamas ir džiovinamas. Juk kiekvienas mylintis šeimininkas nori savo augintiniui suteikti kuo geresnes sąlygas, taigi, nepamirškite apsaugokite savo šuns guolio nuo bakterijų ir alergenų, reguliariai jį plaudami.

Kaip dažnai reikia maudyti šunį?

Tikrai nėra kažkokio nustatyto šuns maudymo grafiko. Maudyti jį galite pagal poreikį, bet ne dažniau kaip kartą per savaitę. Per dažnas maudymas gali pašalinti apsauginį riebalų sluoksnį nuo šuns kailio. Tuomet jis gali tapti šiurkštus ir trapus, o šuo gali pradėti kasytis, ir taip sukelti pleiskanų ir mikroįtrūkimų atsiradimą odoje. Taigi, maudymosi dažnis turėtų priklausyti nuo gyvūno odos ir kailio tipo, taip pat nuo jo aktyvumo lygio.
Beplaukius šunis rekomenduojama maudyti kas savaitę, o ilgaplaukius ir garbanotus – kas mėnesį. Tuo tarpu, trumpaplaukius šunis, kurie neturi jokių problemų susijusių su kailiu ir oda, galite maudyti kas ketvirtį ar net kas pusę metų. Tačiau jei po pasivaikščiojimo šuo labai išsipurvina, jį vistiek teks plauti, ir visiškai nesvarbu praėjo mėnesis nuo praeitų maudynių ar ne. Ypač jei augintinis mėgsta miegoti su šeimininku vienoje lovoje ar leisti laiką ant sofos. Nepamirškite pasirinkti tinkamų priežiūros priemonių ir neplauti šuns įprastu muilu ar šampūnu skirtu žmonėms.

Kokias higienos bei priežiūros priemones turi turėti kiekvienas šuns šeimininkas?

Specialios higienos priemonės turėtų būti kiekvieno šuns šeimininko namuose, kad galėtų tinkamai pasirūpinti savo augintiniu ir užtikrinti jo švarą.
Šampūnas ir kita kosmetika. Tai specialios priemonės, skirtos šunų odos ir kailio priežiūrai, tokios kaip - šunų šampūnas, kondicionierius ar balzamas. Labai svarbu pasirinkti priemones, atitinkančias jūsų šuns kailio tipą ir konkrečius odos poreikius.
Šukos. Svarbu turėti ir šukas, skirtas kailio priežiūrai. Skirtingi šepečiai gali būti pritaikyti skirtingų tipų kailiams - ilgam, trumpam ar garbanotam. Svarbu išsirinkti tą, kuris tinka jūsų augintiniui. Gali tekti išbandyti ir ne vieną šepetį, kol atrasite tinkamiausią.
Dantų priežiūros reikmenys. Skirti šuns dantų valymui ir priežiūrai. Tai padeda išvengti dantų ligų ir blogo kvapo bei palaikyti burnos higieną. Pravartu būtų įsigyti dantų šepetėlį arba antpirštį valymui bei specialią dantų pastą.
Nagų priežiūros reikmenys. Įsigykite specialias žirklutes, kurios bus naudojamos tik šuns nagams kirpti. Ilgi nagai gali sukelti diskomfortą augintiniui ir netgi turėti įtakos jo judėjimui, todėl svarbu stebėti jų augimą ir kirpti laiku.
Ausų, akių ir nosies valymo priemonės. Tai gali būti įvairūs tirpalai ar servetėlės skirtos šunų ausims, akims bei nosytėms valyti ir prižiūrėti.
Drėgnos servetėlės. Šunims skirtos drėgnos servetėlės ​​yra efektyvi priemonė, kuri leidžia greitai nuvalyti augintinį po pasivaikščiojimo. Paprastai jos naudojamos pėdutėms valyti ar nešvarumams nuo kailio pašalinti.

 

Mano krepšelis