Nemokamas pristatymas nuo 29€

Sveiki užkandžiai šunims

2024 m. vasario 13 d., antradienis
Kokie užkandžiai tiks šunims?  

Kiekvienas rūpestingas keturkojo globėjas nori, kad jo augintinis kuo ilgiau džiaugtųsi gera sveikata, todėl reguliariai jį vedžioja, šukuoja, veda pas veterinarą ir parenka kiek galima geresnį ėdalą bei skanėstus. Šuniškų gardėsių įvairovė yra milžiniška. Kaip išsirinkti tinkamiausius šunų skanėstus?

Rinkdamiesi įsigyti konkretų gaminį, turėtumėte vadovautis keturkojo draugo amžiumi, veisle, dydžiu, individualiais pomėgiais ir charakteriu. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį. Pattikimi gamintojai nebijo etiketėje pateikti ne tik sudedamųjų dalių, bet ir kitos informacijos: gamintojo pavadinimo, kilmės šalies ir pan. Tokio tipo gaminiai įprastai būna patikrinti, turi atitinkamus gamybos kontrolės patvirtinimus ir atitinka kokybės standartus.
Taip pat svarbu atsakyti sau į klausimą, kokia mums svarbiausia skanukų funkcija: išvalyti ir išbalinti dantis, nudilinti aštrias šunyčio iltis, turėti patikrintus treniruočių „įrankius“, o gal suteikti užsiėmimą šuniui, kai mūsų nėra. Tokie produktai būna įvairių pavidalų ir dydžių: žirneliai, lazdelės, ausytės, kojytės, kauliukai, šepetėliai, kabanos tipo dešrelės, pyragėliai ir daugelis kitų.  

Skanėstai šuniukams  

Be pirmiau nurodytų rekomendacijų, šuniukų skanėstai taip pat turi atitikti kitus specialius reikalavimus. Jie turi padėti mažam augintiniui išsilakstyti, prisižaisti, prislopinti refleksą graužti viską, kas papuola, įskaitant mūsų rankas ir mėgstamus odinius batus.
Gerais skanėstais turi būti papildyta keturkojo mažylio mityba, siekiant palaikyti jo atsparumą, normalų tam tikrų organų ir pojūčių vystymąsi. Šunų skanėstai taip pat turi slopinti nemalonų kvapą iš snukelio. Be to, neturėtų būti nei per dideli, nei per kieti, kad mažylis nepaspringtų ar pernelyg greitai neprarastų noro žaisti skaniu „žaislu“.  

Skanėstai suaugusiems šunims  

Remiantis pirmiau minėtais patarimais, verta suskirstyti brandiems šunims skirtus skanėstus, priklausomai nuo to, kas šuniui tuo metu yra svarbu. Skanėstai po intensyvių turi pasižymėti dideliu vitaminų ir mineralų, tokių kaip cinkas, kalis, magnis, geležis, kalcis, B grupės vitaminai, kiekiu. Galvijų didieji skrandžiai šunims augintiniui garantuoja puikų žaidimą ir kramtymo malonumą, užpildydami jo laiką ir nukreipdami jo susidomėjimą nuo baldų ar kilimų kramsnojimo į saugų ir produktyvų graužimą, rūpinasi dantų būkle ir bendru jų vystymusi. Dar vienas tipas – treniruočių skanėstai, kuriais yra lengviau motyvuoti augintinį atlikti mūsų komandas, suteikiant kailiuotam bendražygiui reikalingų maisto medžiagų. Vienas tokių produktų – Calibra Joy training skanėstai.

Skanėstai dantims valyti  

Skanėstai šunų dantims prižiūrėti yra skirti vyresniems augintiniams, kuriems jau atsirado nuolatiniai dantys. Juos galima duoti šunims maždaug nuo devynerių mėnesių amžiaus. Tokio tipo šunų skanėstai šalina dantų apnašas ir akmenis. Rekomenduotinas gaminys: dantų priežiūrai skirti Bogadent skanėstai šunų dantų priežiūrai. Nurodytuose produktuose nėra glitimo, mėsos, konservantų, dirbtinių dažiklių, daug riebalų ir kalorijų. Natūralus skanėstai šunims išsiskiria tuo, kad juose yra daugybė šunų būklei naudingų vitaminų: A, C, K ar B grupės vitaminų.  

Skanėstai žaidimams ir treniruotėms  

Jau minėjome, kad šunų skanukų rinkoje yra tokių skanėstų, kurie puikiai tinka norint suteikti užsiėmimą jaunesniems augintiniams ir vyresniems, tačiau labai energingo būdo ir didelio temperamento šunims.
Šunų žaislai skanėstams įdėti dažniausiai būna rutulio ar regbio kamuolio formos. Smulkūs skanėstai įdedami į tuos specialius indus, t. y. rutulius, kurie turi būti ridenami, kad jie iškristų arba galėtų būti išimti, pavyzdžiui, liežuviu. Šuo daug žaidžia ir smaginasi, kai užduotis įvykdoma, o šeimininkas turi šiek tiek ramybės.

Šunims, kuriuos norime išdresuoti, lenktynėse dalyvaujantiems augintiniams ar naudojamiems kinkiniams tempti, rekomenduojami dresūrai skirti skanėstai. Užkandis, be kita ko, pašalins galimą maisto medžiagų trūkumą ir užtikrins atitinkamą energijos lygį. Didžiulė užkandžiams skirtų produktų šunims įvairovė skatina susimąstyti, kuris bus geriausias mūsų augintiniui ir kartu atitiks mūsų lūkesčius.    

Mano krepšelis