Nemokamas pristatymas nuo 29€

Vitaminų nauda šunims

2023 m. balandžio 24 d., pirmadienis
Vitaminų poreikis įvairiems šunims gali būti be galo skirtingas. Kita vertus, pastarųjų nauda tikriausiai nesuabejos nei vienas šeimininkas. Visgi, renkantis bet kokius papildus, svarbiausia atsižvelgti į tai, ar augintiniui iš tikrųjų jų reikia. Jeigu taip, nepamirškite peržvelgti produktų sudėčių, atkreipti dėmesio į tai, kas labiausiai tinka Jūsų keturkojui. Bet kokiu atveju, vitaminai šunims yra tikrai reikalingi ir turi be galo daug privalumų.

Kokie vitaminai reikalingi šunims?

Skirtingiems šunims gali reikėti ne vienodų papildų ir vitaminų. Kita vertus, pačiais svarbiausiais derėtų įvardinti B grupės, A, C ir E vitaminus. Tačiau, pradėkime nuo pirmųjų. B grupės produktai saugo nuo neurozių, yra reikalingi raumenims bei odai. Jų galima rasti daržovėse, mėsoje, žuvyje ir pieno produktuose. Vitaminas A labiausiai reikalingas jaunesniems šuniukams. Pastarasis prisideda prie regėjimo stiprinimo, taip pat didina keturkojo atsparumą įvairiems susirgimams. Vitaminas C taipogi pagelbėja gerinant imuninę sistemą. Tuo tarpu, vitaminas E yra ypatingai reikalingas rujos metu. Jo rasti galima įvairiuose kviečių gemaluose. Visgi, visavertė mityba neretai užtikrina visų reikalingų vitaminų ir mineralų balansą. Tačiau, dėl daugybės priežasčių to ne visuomet pakanka – tokiu atveju, gelbėja specialūs papildai šunims.

Kaip pastebėti vitaminų trūkumą?

Vitaminų trūkumas gali pasireikšti labai įvairiais simptomais. Be to, šį nesunku sumaišyti su tam tikromis ligomis, todėl esant nerimui geriausia kreiptis į veterinarus. Kita vertus, visuomet pravartu žinoti, į ką atsižvelgti svarbiausia. Pavyzdžiui, B grupės vitaminų deficitas gali pasireikšti viduriavimu, tingumu, apetito stoka, nervingumu. Be to, konkrečiai B12 trūkumas neretai sukelia mažakraujystę. Kaip pastarąją pastebėti? Dažniausiai ši pasireiškia mieguistumu, tingumu, pykinimu, žema temperatūra, pabalusia akių gleivine. Vitamino C deficitą įtarti galima tuomet, jei keturkojis greitai pavargsta, praktiškai nebeturi apetito. O štai vitamino E trūkumą pastebėti sunkiau, tačiau jis gali sutrikdyti lytinį šunelių brendimą. Bet kokiu atveju, jeigu kyla tam tikrų įtarimų, verčiau pasikalbėkite su veterinaru. Taipogi, nepamirškite subalansuotos mitybos svarbos, kuri užtikrins, jog augintinis gautų kuo daugiau reikalingų vitaminų ir mineralų.

Į ką dar atsižvelgti?

Renkant tinkamus vitaminus ir papildus, svarbu atsižvelgti į tai, dėl kokių priežasčių šie Jums yra reikalingi. Pavyzdžiui, kartais egzistuoja specifiniai sutrikimai, kurie liudija apie atsiradusias bėdas. Tokiu atveju, siūlome papildus, padėsiančius spręsti susidariusią situaciją. Galite įsigyti produktų, kurie pagerintų apetitą, stiprintų imuninę sistemą, mažintų augintinio nervingumą. Taipogi, siūlome kaulams, raumenims, sąnariams, odai bei kailiui skirtų priemonių. Tinkamai parinkti vitaminai gali prisidėti prie sklandesnio virškinimo, padėti kovoti su kai kuriomis ligomis. Be abejo, čia svarbus ir kokybiškas ėdalas, tačiau papildai gali tapti puikia pagalbine priemone.
Renkantis tinkamus vitaminus, dėmesį reikėtų atkreipti ir į tai, kokiu pavidalu juos sugirdysite. Egzistuoja aliejai, tabletės, kapsulės, milteliai, taip pat dalis kitų variantų. Kiekvieno iš jų efektyvumas yra ganėtinai panašus, tačiau renkantis galima atsižvelgti į individualius prioritetus. Pavyzdžiui, dalis šunelių turi jautresnį skranduką, todėl nemėgsta gerti tablečių. Tokiu atveju, jiems gali tikti aliejai ar milteliai.
Be abejo, renkantis papildus reikėtų atsižvelgti ir į augintinio amžių bei dydį. Dalis produktų labiau tinka jauniems, kiti – suaugusiems keturkojams ar senjorams. Taipogi, kai kurie yra perkami mažoms veislėms, o štai kita dalis vidutinėms ar didesnėms. Be abejo, egzistuoja ir universalūs produktai, kurie tiks praktiškai kiekvienam keturkojui. Bet kokiu atveju, siūlome greitesnį bei paprastesnį vitaminų įsigijimą internetu.

Mano krepšelis